Brno - Sparta 1:3Sparta v závěru rozhodla o své výhře v Brně a dotáhla se na vedoucí Plzeň

39. Kadlec 0 : 1
73. Markovič 1 : 1
85. Hušbauer 1 : 2
87. Bednář 1 : 3

Brno

Fotbalisté Sparty Praha zvítězili utkání 3. ligového kola v Brně 3:1 a spolu s Plzní zůstávají jedinými dvěma týmy, které ještě neztratily v nové sezóně ani bod. Letenští vedli od 39. minuty gólem Kadlece, po změně stran srovnal v 73. minutě Markovič. V 85. minutě ale skóroval Hušbauer a o dvě minuty později zpečetil výhru hostů střídající Bednář. Sparta tak Zbrojovce oplatila květnovou prohru, po níž vypadla ze hry o titul.

Záložník Sparty Josef Hušbauer oslavuje vítězný gól v Brně.

Hosté toužili Brnu vrátit hořkou porážku z minulé sezony a v úvodu byli lepší. V sedmé minutě chyboval domácí brankář Hladký, jeho nepřesný odkop skončil přímo u Lafaty, ale ten nabídku ke skórování nevyužil. Nejlepší střelec uplynulých tří sezon se neprosadil ani o dvě minuty později, jeho střelu ze strany stačil Hladký u tyče vyrazit.

Brňané se sice pokoušeli o protiútoky, jejich snaha ale většinou končila na protivníkových zadácích. Pražané měli mírnou územní převahu, do další šance se však dostali až po půlhodině. Po rohovém kopu Krejčího hlavičkoval Costa těsně vedle brněnské branky.

V 39. minutě už hosté vedli. Po přihrávce Matějovského otevřel skóre zápasu Kadlec, na jehož střelu Hladký nestačil zareagovat. Po inkasovaném gólu Zbrojovka začala více útočit. Ve druhém poločase, který poznamenala silná bouřka, zvýšili Brňané tlak i bojovnost. V závěrečné půlhodině se k bouřce přidal i liják, z nekrytých tribun proto vyrazila část diváků předčasně domů.

Nápor Brna otupila Sparta dvěma góly

A tak někteří neviděli vyrovnávací trefu. Trenér Brňanů Grmela v závěrečných dvaceti minutách vsadil na ofenzivní kartu, do hry poslal ještě třetího útočníka Škodu a tah mu vyšel. V 73. minutě vyrazil brankář Vaclík centr jen k Zavadilovi a míč se po několika odrazech dostal k Markovičovi, který srovnal.

Brňany gól naladil k ofenzivě a chvíli se zdálo, že by mohli navázat na výhru 3:2 z minulé sezóny. Sparta ale v závěru dvakrát udeřila krátce poté, co přišel na trávník střídající Bednář. Nejprve se přesně k tyči trefil Hušbauer a výhru hostů uzavřel po Kadlecově přihrávce ranou pod břevno právě Bednář.

V průběhu utkání utrpěli čtyři lidé středně těžká zranění, když se na ně zřítil kus stromu. Ten v dešti dopadl do sektoru domácích diváků a zranil muže, ženu a dva chlapce.

3. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Sparta Praha 1:3 (0:1)
Branky: 73. Markovič - 39. Kadlec, 85. Hušbauer, 87. Bednář. Rozhodčí: Bílek - Jiřík, Peřina. ŽK: Kaščák, Pašek, Kroupa, Markovič, Husár - Vacek. Diváci: 9613.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár - Pašek (71. Škoda), Kaščák, Zavadil, Traoré (80. Hyčka) - Markovič, Kroupa (76. Glaser). Trenér: Grmela.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Matějovský (46. Vacek), Vácha, Hušbauer - Kadlec (90. Skalák), Lafata, Krejčí (83. Bednář). Trenér: Lavička.