Rubriky:

Běžkyně sobě

Gynekoložka překonala světový rekord

31. srpna 2016 09:24 - Buchs

Alexandra Meixnerová právě přepsala tabulky a nastavila nový světový rekord v ultratriatlonu. Lékařka, kabaretní umělkyně a extrémní sportovkyně z malé rakouské vísky pár kilometrů od českých hranic po loňském vítězství v jiném extrémním závodě Race Around Austria překonala rekord v extrémním triatlonu. Za sebou má tucet dlouhých triatlonů ve dvanácti dnech.

 

facebook A. Meixner

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Nový světový rekord padl v rámci akce Double Deca Ultratriathlon ve švýcarském Buchsu. U takového typu závodu jde o překonání neuvěřitelných 20 dlouhých triatlonů ve dvaceti po sobě následujících dnech. Jeden den tak sestává z překonání 3,86 kilometru plaváním, 180,25 kilometru jízdou na kole a 42,2 kilometru během.

ČTĚTE TAKÉ: Unikátní světová rekordmanka přijíždí do Česka

Rakouská gynekoložka tak během dvanácti dnů překonala přes 46 kilometrů ve vodě, 2163 kilometrů na kole a přes 506 kilometrů uběhla. „Jen neuvěřitelná podpora mého skvělého týmu, mé tchyně a tchána a samozřejmě mého muže dala vzniknout tomuto výkonu," vyznala se skromně tato výjimečná sportovkyně.

V oboru double deca existují dva soutěžní režimy. Kumulativní a průběžný. V prvním se všechny disciplíny absolvují načítaně, najednou, takže se nejprve plave celková dvacetinásobná vzdálenost, pak se celková vzdálenost jede na kole a nakonec běží. V průběžných závodech se každý den znovu absolvuje jeden celý dlouhý triatlon.

K uskutečnění takového snu bylo potřeba odtrénovat mnoho tisíc hodin, to vše při současném výkonu zaměstnání. Bylo potřeba dodržovat přesný harmonogram a mít disciplínu na vysoké úrovni.

Xandi, jak vytrvalkyni říkají přátelé, už absolvovala patnáctku podobných závodů. Ještě jí ani neuschl pot na tváři po poslední výzvě a už si brousí zuby na další. Jejím příštím vysněným cílem je přesná dvacítka dlouhých triatlonů za sebou.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce