Rubriky:

Běžkyně sobě

TEST: Nike Pro Hyper Classic Padded ‒ podprsenka pro skutečné ženy

7. října 2016 13:14 - Praha

Zcela bez obalu a upřímně: Tohle je podprsenka pro skutečné ženy. Dámská sportovní podprsenka se střední oporou je celkem častý jev. Ale dámská běžecká podprsenka se střední oporou a vycpávkami na prsou? To jsem na to tedy zvědavá, ušklíbla jsem se, odstřihla cedulku, oblékla, a dala se do svého relativně pravidelného pětikilometrového běhu.

 

archiv autorky, Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Překvapila. Taková byla má první myšlenka, když jsem uvažovala o tom, co mi vlastně její téměř dvouměsíční nošení na běhání a cvičení dalo. Prvně je třeba vyzdvihnout její neuvěřitelně dokonalý přiléhavý střih. Ač spousta značek tuto vlastnost u svých výrobků slibuje, realita bývá často relativně krušná. Buď model nesedí dobře a odstává, anebo je, což je vlastně častější, přiléhavý natolik, že člověku téměř vylézají oči z důlků. Ne tak u podprsenky Pro Hyper Classic Padded. Sedne, přilne a nepustí. Podle výrobce za to může pružný hrudní pás, který se známé sportovní značce tedy mimořádně povedl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bujné poprsí a běžkyně. Jak zabránit nepříjemným pocitům a bolesti?

Dalším úskalím vysoce přiléhavých střihů bývá výrazné omezení v pohybu. I zde je ale vše splněno na výbornou. Díky dostatečné délce podprsenky a preciznímu sportovnímu střihu zad umožňuje neomezený rozsah pohybu. Není co vytknout.

Naprostá bomba ‒ z mého pohledu samozřejmě ‒ jsou ale prsní vycpávky. Co si budeme povídat, občas se naskytnou horké dny umožňující vyběhnout pouze a jen v podprsence, tedy bez jakéhokoliv vrchního trika. Tehdy ale u některých dam nastává problém. A tím jsou pod podprsenkou viditelné bradavky. Ač jde o věc tak obyčejnou, stále vzbuzuje značnou pozornost okolí a myslím, že mohu mluvit nejen za sebe, ale i za dámy ostatní. Příjemné to rozhodně není.

V tomto případě jsem vycpávky velmi ocenila. Trochu opomíjím to, že jejich primární rolí má být podpora a zvýraznění křivek, mne nejvíce vyhovovalo právě krytí „problematických" partií, které je pro mě nedocenitelné. Dalším plusem vycpávek budiž ještě jedenkrát zvýšená opora ňader, která je žádoucí především na konci a úplném začátku hormonálního cyklu ženy.

PLUSY
dokonalá přilnavost k tělu
příjemný materiál
snadné oblékání
vycpávky prsou (!)
MÍNUSY
nestálost svítivé barvy, opotřebovanost po praní
CENA
kolem 1500 korun

Jediné mínus, které musím této krásce udělit, je bohužel za nestálost barev. Vlastním model s kontrastními proužky v typické zvýrazňovací žluté barvě, a ačkoliv peru dle návodu v pračce na 30 stupňů, svítivost i materiál se pomalu, ale jistě vytrácí, což je určitě velká škoda.

Krátkou rešerší po internetu jsem dohledala, že mé dobré zkušenosti s tímto typem sportovní podprsenky nejsou osamocené. Oceňují ji běžkyně a sportovkyně z celého světa a to především již díky zmíněné dokonalé přilnavosti. Podle mého skromného názoru jde o jednu z nejlepších běžeckých podprsenek, které u nás můžete sehnat. A to navíc za rozumnou cenu.

TESTOVALI JSME TAKÉ:
Podprsenka Reebok RCF RACERBRAAOP ‒ svoboda a temperament 
Puma Cardio PWRSHAPE Bra - bílá a účinná 
Běžecká podprsenka Adidas Supernova Bra Q3 

ema, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce