Rubriky:

Ladíme

Žádná chirurgie, zázrak! Sportem ztratila morbidní obezitu

27. března 2015 14:03 - Praha

Slova, která vystihují vše. „Byla jsem nešťastná, cítila jsem se hrozně, byla jsem morbidně obézní po celou dobu dospělosti.“ Věta, kterou pronesla Carrie Wagner na serveru Runner’s World. A nešlo o pouhou formalitu. Ale rozběhla se a její tělo ztratilo 111 kilogramů!

 

archiv: Carrie Wagner

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na počátku své proměny plavala šest dní v týdnu. Pro start ideální volba. Klouby a vazy nejsou ve vodě tolik zatěžovány. Poté přidala běh a rozdělila aktivitu na tři plavecké tréninky a tři běžecké v týdnu. Nyní běhá osmatřicetiletá žena čtyřikrát až pětkrát týdně.

Česká královna krásy obula běžecké boty a překonává lenost

Máma čtyř dětí se za roky dopracovala k váze, která nebyla opravdu lichotivá. Přece jen 186 kilogramů je hmotnost, která se vymyká standardům. Ale přesto našla sílu, otevřela dveře a vyběhla. I když to trvalo pár let. Dlouhých let.

Konec výmluv

„Nedostatek důvěry, rozpaky, stud. To byla největší překážka v samotných počátcích. Dostat se ven ze dveří a vyběhnout, začít. Jedno ráno jsem to udělala, neměla jsem čas přemýšlet a vymlouvat se. Od té doby se tato rutina stala součástí mého každodenního života. Také jsem se připojila do běžeckého klubu, stala jsem se součástí skupiny," je pyšná běžkyně z amerického státu Illinois.

Když se podíváte na fotky, které dělí více jak 110 kilogramů, možná vás napadne, že to není možné. Ale je - 186 kilogramů na začátku, nyní 75 kilo.

„Mým cílem není hubnutí, ale fitness, zdraví. Dostala jsem se na současnou váhu, a to bez chirurgického zákroku. Baví mě to. Chci běžet daleko, nebo dokončit závod, aniž bych šla. Chci se pořád zlepšovat," jde si za svým Carrie.

Pizza a zmrzlina nevadí

Pokud něco měníte, nezůstane u jednoho. Tak už to chodí. Když se rozhodnete pro pohyb, musí přijít také přeměna jídelníčku. A kupodivu ne směrem dolů.

„Když jsem začala běhat pravidelně, musela jsem zvýšit kalorie. Snažila jsem se připravit a najít způsob, jak si říci - ano. Změnila jsem v důsledku cvičení stravovací návyky," přiznává nadšená běžkyně, že přehodit myšlení není vždy snadné.

Hlavní je hlava, ta vám musí odsouhlasit vaše přání, tužby. „Musíte najít něco, co vás bude bavit. Najít si cestu a říci si ano, ale nebýt na sebe tvrdá. Pokud máte kousek pizzy, zmrzliny, tak to je v pořádku. Ale musíte vědět, že to je bonus pro další cvičení, že další den tomu musíte dát více," upozorňuje Američanka, kterou baví běhat v přírodě okolo stromů, vody a jednou by chtěla zaběhnout maratón na Severním pólu.

„Co je má motivace? Kristus mi dává sílu. Běž, jako když tě pronásleduje medvěd. Relaxuj a užívej si jízdu," dodává žena, která dokázala téměř nemožné.

lik, Sport.cz

Kolik kilogramů jste dokázali shodit?

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce