Rubriky:

Ladíme

Mašina do morku kostí slaví. Ani zlomená kyčel neukončila sérii

26. května 2015 09:08 - Praha

Běží, běží a běží. A to už 46 let v kuse! Ano, nejde o překlep, je to tak. Jon Sutherland si včera ráno šel zaběhat. Nic výjimečného. On naposledy neběžel 25. května roku 1969! Od té doby každý den, každý týden, měsíc. Neuvěřitelné. Před pár hodinami slavil 46 let běhání. Gratulujeme. Jestli bylo ale na běžeckém dortu šestačtyřicet svíček, nevíme. A nejlepší dárek pro běžce? Přece vyběhnout.

 

cbsnews.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Američan se blíží k číslu 17 000 dnů v řadě. V průměru běhá denně téměř osmnáct kilometrů v kopcích Los Angeles. Ve svých čtyřiašedesáti letech má nezvyklý koníček, to se musí nechat. "První věc, na kterou myslím každé ráno, když se probudím, je, kde budu dnes běhat," řekl cbsnews.com běžec.

Sutherland tvrdí, že nebyl jediný den, kdy by nechtěl nazout boty a jít běhat. Nohy mu fungují jako dva dokonalé písty, které mají za sebou 308 994 048 metrů, což je téměř jako osmkrát kolem Země.

Tato běžecká legenda vévodí United States Running Streak Association, což je klub, který se skládá výlučně z běžců, kteří běhají každý den. A právě Sutherland je na samém vrcholu, nikdo nemá více dnů v kuse. V této skupině je zahrnuto více než pět set lidí. Podmínkou je uběhnout aspoň jednu míli minimálně po dobu jednoho roku. Druhým na seznamu je Jim Pearson, který je 266 dnů za Sutherlandem.

Běžel i v den smrti svého otce

Nemoc, operace, komplikace v práci, rodině, smrt. To vše může zasáhnout do nepřetržitého běhání, zavedeného rytmu. Tento muž začal ve svých osmnácti letech a jede stále jako neúnavná mašina. Nevynechal ani v den smrti svého otce, kterého nazval nejlepším přítelem jeho života. Měl také deset zlomených kostí, včetně zlomené kyčle během půlmaratónu. Co se stalo?

"Druhý den jsem mohl nohy sotva zvednout ze země," přiznal Sutherland. Přesto kruh nepřerušil. "Jsem běžec, běžci běhají," má jasno neúnavný muž, kterého rekord pravděpodobně skončí až v den jeho smrti. Zatím ale od roku 1969 stále běží!

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce