Rubriky:

Ladíme

Základy free runningu V. ‒ sloupy, tyče dokola kolem

11. srpna 2016 13:01 - Praha

Seriál praktických návodů a ukázek, jak si zpestřit běhání městskou zábavou a zároveň zlepšit koordinaci pohybů, rychlost, odolnost a vytrvalost, se ladným střemhlavým skokem blíží ke svému závěru. Je tu poslední díl oblíbené série. Tentokrát se budeme motat kolem sloupů a značek. Obrazně i doslova. Užijte si to s námi, užijte si svůj běh!

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Zkušený freerunner Lukáš nás dnes naučí, jak si pořádně užít každou dopravní značku, každý sloup, který na své běžecké cestě uvidíme. Dá se mu samozřejmě poměrně jednoduše vyhnout, ale proč to dělat, když s ním můžete zakusit trochu té nefalšované free runningové zábavy?

Opět nejde o žádný složitý trik. Zvládnete jej už po pár pokusech a pár dalších vám bude stačit na vyladění stylu a estetické úrovně. Základem je, jako ostatně vždy, pozitivní přístup. Běžíte, když před sebou náhle spatříte sloupek. Nemusíte ani příliš brzdit, odrazíte se v dostatečné vzdálenosti od překážky a v lehkém výskoku s ní navážete kontakt oběma rukama. Spodní ruka se ohýbá v lokti, horní zůstává natažená. Lineární pohyb vyměníme za rotaci a voilà ‒ máme tu otočku o 180°. Jako nic, že?

LUKÁŠ KULDA (22)
• student FTVS
• free runningu se věnuje osm let
• druhé místo na Artmoving 2015
• jedním z autorů projektu Jump 'n' Travel, který podporuje také společnost Red Bull

Dobré je využít zrychlení, kterého dosáhnete, když původně uvolněné nohy začnete ve vzduchu zlehka stahovat k břichu. Tento grif využijete při větších otáčkách ‒ o 360°, ale i více. V okamžiku, kdy vás už točení přestává bavit, uvolníte ruce, pružně dopadnete na nohy a pokračujete vstříc novým běžeckým dobrodružstvím.

Užívejte prázdnin a svobodného běhu. A nezapomeňte: Překážky jsou tady možná jen proto, abychom si s nimi užili ještě více zábavy!

PŘEDCHOZÍ DÍLY:
I. ‒ přeskok překážky skokem plavmo
II. ‒ přeskok ohrady, zídky
III. ‒ přes zábradlí efektivně a elegantně
IV. ‒ přeskok vrat, plotu

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce