Rubriky:

Odjinud

Živě

Milionová svatební cesta a líbánky zadarmo! Chcete taky? Vyražte do Bangkoku!

28. listopadu 2018 08:02 - Bangkok

Na tři stovky párů se v hlavním městě Thajska zúčastnily každoročního závodu „Running of the Brides“, Běhu nevěst. Hlavní cenou je plně hrazená opulentní svatba a líbánky na Maledivách a v Japonsku. Není divu, že se nevěsty opravdu snažily.

Reuters

Bílé svatební šaty ‒ a pod nimi ukryté běžecké elasťáky. Místo lodiček zářících flitry nazuté maratonky. Takhle bizarní pohled se vám může naskytnout snad jen v Bangkoku, kde páry soutěží o svatbu svých snů za peníze někoho jiného. Líbánky v nejníže položeném státě světa, na korálových atolech s názvem Maledivy a v japonském Sapporu známým svým sněžným festivalem jsou jen polovinou lákavé výhry.

Místo pozvánky na svatbu rozesílal tréninkové plány

Závod se běží na 3000 metrů a hlavní výhra má cenu dvou milionů bahtů (asi 1,4 milionu korun). Nevěsty zdolávají první dva kilometry samy ‒ nahoru a dolů po dálničním nájezdu, aby se na třetí a poslední kilometr spojily se svými drahými polovičkami a absolvovaly poslední tisícovku metrů na jejich zádech, kde mohou otestovat své schopnosti v oboru motivace svého druha k těm nejlepším výkonům.

Letošní ročník si podmanila Saisroy Songprasertová se svým nastávajícím chotěm Wasanem Thatnamolem, když cílovou pásku protli za 27 minut 43 vteřin. V doběhovém koridoru oba svorně prohlásili, že „běželi jako o život". Jestli běželi o šťastný život novomanželů, kteří ušetří hotový balík za vystrojení své veselky, pak běželi skutečně dobře.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce