Rubriky:

Odjinud

Smrt v hlubinách. Trailrunner uklouzl na stezce, zřítil se 60 metrů

26. února 2019 09:32 - Los Angeles

Zimní podmínky si v horách jinak sluncem proslulé Kalifornie vyžádaly další oběť z řad sportovců. Do hledání muže, který při výběhu náhle zmizel z očí svým přátelům, se zapojilo několik profesionálních záchranných týmů. Po komplikovaném vyhledávání muže mohly jednotky už jen konstatovat smrt. Zranění, jaká běžec utrpěl, nebyla slučitelná se životem.

 

Profimedia.cz

Víkendový trénink s přáteli stál život 38letého Ernesta Rodrigueze. Čtyři přátelé se vydali na trail nedaleko kalifornské hory Mount Wilson, když náhle jeden z nich na zledovatělé stezce uklouzl a zřítil se zhruba o 60 metrů níže. Cesta vedoucí v prudkém úhlu napříč svahem se mu stala osudnou.

Bojový vrtulník zachránil zříceného sportovce

Rodriguez se nestačil ničeho zachytit a jeho tělo při prudkém pádu naráželo do stromů a skal. Přežití tak hrůzného pádu by se rovnalo zázraku biblických rozměrů. Přátelé muže okamžitě zalarmovali záchranné složky a do jejich příjezdu se snažili dostat se za svým nešťastným kamarádem a pomoci mu. To jim nakonec celkové podmínky znemožnily, nedostali se k němu. Na záchraně se podílelo celkem pět profesionálních jednotek včetně té z kanceláře šerifa nebo z hasičského sboru.

Zhruba dvacítce záchranářů se až za pomoci maček, cepínů a lanových prostředků podařilo dostat k Rodriguezovi. Na místě už mohli konstatovat pouze smrt. Zbývající muži se s dopomocí záchranářů dostali do bezpečí. Terénní stezku jinak rádi využívají jak běžci, tak turisté. Led na ní není obvyklý, běžně nezapadává ani sněhem. Za současnou katastrofální situaci je podle oficiálních míst zodpovědné velké množství srážek a teploty pod bodem mrazu posledních dní.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce