Rubriky:

Odjinud

Pekelná cesta k nebesům: 86 pater za deset minut a New York máte jako na dlani

5. února 2015 11:00 - New York, Praha

Pekelná dřina k nebesům. To je vyčerpávající výběh na Empire State Building, letos už 38.ročník. Cesta, která netrvá dlouho, ale nemáte šanci si odpočinout. Kdo zastaví, má problém. Elitní běžci z celého světa se ve středu večer opět postavili na start a před sebou měli 1576 schodů a 86 podlaží. První se nahoře nakonec ukázal a slavil Němec Christian Riedel a Australanka Suzy Walsham.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Návštěvníci New Yorku se mohou dostat nahoru prostřednictvím výtahu za necelou minutu. Nejrychlejší běžci potřebují okolo deseti minut, ženy šplhají o něco déle. Volba je na každém.

Výběh na tuto dominantu láká, tihle atleti ale používají výtah jen při cestě dolů. To už mají po práci, po těžké dřině.

Australanka vyhrála rekordní šestý titul v čase 12 minut a třicet sekund. Předtím slavila v letech 2007, 2008, 2009, 2013 a 2014, kdy stlačila čas na 11:56.

"Žádná jiná žena nevyhrála více než čtyřikrát, jsem na tento rekord opravdu hrdá," byla šťastná vítězka. Riedel vyhrál v čase 10:16.

Vzhledem k omezené kapacitě museli běžci startovat postupně. Mužský rekord drží Australan Paul Crake. Rok 2003 a čas 9:33. Mezi ženami kraluje Rakušanka Andrea Mayrová s časem 11:23, a to z roku 2006. Nejvíce výher uzmul Němec Thomas Dold - slavil sedmkrát.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce