Rubriky:

Odjinud

Pardubický půlmaratón očekává na startu až 1700 vytrvalců

5. února 2015 15:46 - Pardubice

Pořadatelé Pardubického vinařského půlmaratónu očekávají účast 1500 až 1700 běžců, zhruba sto z nich by měli být profesionální sportovci. Novinářům to ve čtvrtek řekl pořadatel Oldřich Bujnoch. Půlmaratón se uskuteční 18. dubna poosmnácté, v krajském městě podesáté.

 

www.flickr.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Na české rekordy dnes nemáme běžce, ale rozhodně bychom mohli u žen dosáhnout na kvalifikační časy třeba na mistrovství Evropy nebo světa, což je někde kolem hodiny a 13 minut," řekl Bujnoch.

V hlavním závodu loni odstartovalo přibližně 1500 běžců. Letos se na start kromě českých vytrvalců postaví také zástupci partnerských měst Pardubic ze Švédska, Turecka či Portugalska. Očekává se účast závodníků ze 17 zemí včetně Keni.

Handbiky i projížďka na bruslích

Po dvou letech se závod vrací na třídu Míru, kde se kvůli rekonstrukci nemohl konat. "Bude to oslava dokončení oprav třídy Míru. Očekáváme, že třídou proběhne 6000 až 9000 lidí," řekl Bujnoch.

Vedle půlmaratónu se bude totiž také konat lidový běh na 1500 metrů pro veřejnost, poté startuje projížďka na bruslích. Tradičně se také v Pardubicích uskuteční závody sportovců na handbikách, utkají se závodníci na koloběžkách a běžci mají na výběr také desetikilometrovou trať.

"Na brusle přijede opět žokej Josef Váňa. Jeho žokejský tým poběží půlmaratón. Podívanou budou i handbiky, závodníci jezdí i šedesátikilometrovou rychlostí. Bude to opět sportovní svátek se spoustou dobrého jídla a pití, po městě bude hrát šest až sedm kapel," dodal Bujnoch.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce