Rubriky:

Odjinud

Při africké robotě česká mistryně světa odmítla fakírskou desku

13. dubna 2015 08:55 - Praha

Hurá domů. Právě dnes se Zuzana Hejnová vrací z měsíčního soustředění v Africe. V jihoafrickém Potchefstroomu nabírala formu na blížící se letní sezónu. „Doma ale budeme jen deset dní a pak odlétáme ještě na čtrnáct dní na Tenerife,“ říká světová šampiónka v běhu na 400 metrů překážek.

 

Roman Gomola

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jak náročné tréninky máte za sebou?

Postupně se stupňovaly, poslední týden v Africe byl opravdu hodně náročný. Únava se kumulovala a všechny úseky zrychlovaly. Občas jsem měla pocit, že to nemůžu vydržet, ale nakonec jsem si vždycky řekla: bez práce nejsou koláče. (smích)

Stíhala jste i něco jiného než trénink?

V podstatě ne - když tedy nepočítám nějaké večeře nebo odpolední kávy. Na nic jiného ani nebyla síla.

Co jste tedy dělala v době osobního volna?

Většinou nic. (smích) Vážně jsem byla hodně unavená. Ležela jsem, četla nebo se dívala na film. Čas od času jsme zašli na tu zmrzlinu nebo na kafe.

Žádný výlet?

Kdepak na výletě jsme nebyli. Za ta léta, co tam jezdíme, jsme už všechno v nejbližším okolí viděli. Raději jsme se proto natáhli nebo zašli na masáž. Na výlety je čas po sezóně.

Podle fotek na sociální síti jste se alespoň svezli na místním valníku...

Bohužel jsme se na něm nesvezli, ale jenom vyfotili.

Proběhly nějaké sázky?

Kluci se sázeli o nějaké drobnosti - třeba kdo vydrží nejdéle stát na jedné noze na fakírské desce, která je opravdu hodně ostrá. Já jsem se hecovala na trénincích a mimo ně nemám potřebu zkoušet svou vůli. (smích)

Přálo vám počasí?

Ano, měli jsme téměř pořád krásně, takže byla i přes náročné tréninky dobrá nálada. První týden sice bylo skoro celý zataženo a občas přeháňky, pak už ale nastoupila ta pravá Afrika.

Jak je na tom vaše zdraví?

Musím zaklepat, že zdraví drží a po dlouhé době trénuji bez bolesti. Po velké zátěži občas cítím achilovky, ale starám se o ně, takže mě nelimitují.

A kdy přijde první závod?

Ještě nevím přesně. Absolvuju nějaké menší starty na rozběhání a první větší závod bude buď Diamantová liga v Šanghaji, nebo start na Zlaté tretře.

Markéta Lyachová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce