Rubriky:

Odjinud

V Paříži se běhalo barevně. Půjdete do toho v Praze?

21. dubna 2015 07:05 - Paříž

Na začátku bylo bílé triko. Pak ale přišlo několik bran a v těch branách číhala vždy nějaká barva. Létala vzduchem a ulpívala na bílém oděvu. Po pár kilometrech zbývalo na triku jen velmi málo bílých míst. A když probíhalo cílem, vypadalo, jako kdyby duze z oka vypadlo. A byla spousta zábavy a dobré muziky... I takto může vypadat běh. Color Run v Paříži se uskutečnil tuto neděli.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

The Color Run nebo Běh barev, chcete-li, je ve světě již poměrně známý seriál zábavných „závodů". Ty závody jsou v uvozovkách zcela úmyslně, protože na pětikilometrové trati vůbec nejde o výkony, o časy. Časomíra na těchto akcích dokonce zcela chybí. Hlavním cílem běhu je zábava. Hlavním cílem je začít bílý a skončit co nejbarevnější. Vše za hlasitého hudebního doprovodu a ve společnosti přátel.

V loňském roce se uskutečnily více než tři stovky Barevných běhů v padesáti zemích světa. Celkem více než milión lidí se z nich domů navracelo zmatlaných jako duhoví klokani. Barvy jsou navíc z potravinářského škrobu a organizátoři mají „certifikované vrhače barev". Újmy na zdraví by tak neměly hrozit. Pokud si tedy od samého smíchu a chechotu nenatrhnete bránici.

Paříž má Color Run za sebou, Prahu teprve čeká. Letos to bude vůbec poprvé, kdy Běh barev zamíří také k nám. Organizátoři slibují pět nejšťastnějších a nejbláznivějších kilometrů na světě. A já si dokážu představit, že by na tom mohlo něco být. Když ale vidím záběry z Paříže, nemůžu se rozhodnout, co bych byl raději - jestli běžec, nebo člen organizačního týmu, jenž běžce zasypává tunami práškových barev.

kü, Sport.cz

Půjdete do toho 30. května v Praze také?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce