Rubriky:

Odjinud

Vášeň a jen jeden den volna, to je jeho cesta k úspěchu

11. června 2015 09:00 - Praha

Je snadné držet si vášeň, být v plné síle, pokud děláte to, co vás baví. Zvládáte každodenní stres, který je tak vytrvalý. Ale vy jste o patro výše, nedáte se pohřbít. Energie po práci není problém, žádný dia stav vyšťavení. Tak to má i Edan Syan, malajsijský běžec, který patří v zemi mezi nejlepší.

 

Facebook: Edan Syan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Sám sebe nazývám občanem běžcem, protože mám práci a zlepšovat se v běhu mohu v noci, kdy trénuji. Dávám si jen jeden den volna týdně," svěřil se pro The Sun Daily produtkový specialista a atletický kouč, pro kterého je trénování rutinou. Ale ne nudou.

Syan se kvalifikoval na Bostonský maratón v roce 2015 a neztratil se. Skončil na 354. místě z 26 610 běžců. Stal se nejmladším malajsijským běžcem, který tuto distanci zaběhl pod 2 hodiny a 42 minut, a to i přes nepříznivé povětrnostní podmínky. Přesto. Zůstal jen tři sekundy za osobním rekordem, který je 2:41:52. Smutek, zklamání? Ne! Naopak pobídka ke zlepšení.

Průběžné Syanovy časy na Bostonském maratónu 2015 
Pátý kilometr 00:18:16
Desátý kilometr 00:36:36
Patnáctý kilometr 00:55:03
Dvacátý kilometr 01:13:36
Půlmaratón 01:17:37
Pětadvacátý kilometr 01:32:12
Třicátý kilometr 01:51:36
Pětatřicátý kilometr 02:11:33
Čtyřicátý kilometr 02:32:26
Maratón 02:41:55

Minulý rok byl Syan po maratónu v Hongkongu zařazen do nejrychlejší trojky, kterou sestavila malajská atletická federace. "Bylo to neočekávané, ale mým cílem je vždy se zlepšovat. Být v první pětce je skvělý pocit," přiznal běžec, pro kterého proběhnutí cílovou čárou neznamená konec.

"Poslední kilometr sleduju hodinky, takže vím, jak na tom jsem. Někteří lidi dokončí maratón, a je to pro ně těžké. Já se osobně domnívám, že cílová čára je pouze začátek pro další cestu. Neznám svoji budoucnost, ale vím, že když probíhám cílem, tak to je něco víc pro dosažení, v tohle jsem vždy věřil," nabízí svůj pohled běžec, který našel svůj potenciál před pěti lety. První maratón dokončil v čase 3:07:46.

Bostonská horečka a adrenalin

Každým dalším srážel minuty, sekundy, ale nejde jen o hru se stopkami. Vjemy, zážitky, pocity, ty vám obohacují život, dávají sílu. Tohle poznal na maratónu v Bostonu, ten je pro něj nejpamátnější.

"Tam je adrenalin a maratónská horečka. Týden před závodem jsme to viděli. Prostředí bylo hodně odlišné, byla tam velká podpora. Lidé velmi podporují běhání, všichni jdou do města, aby závod podpořili. A to i v dešti, aby stáli podél trati 42 kilometrů. Myslím, že to je jeden z těch důvodů, proč lidé říkají: existují další závody kolem, ale Boston Marathon je jen jeden," je přesvědčený Syan, který má jednoduchý pohled na úspěch.

„Je snadné sejít z cesty. Ale když se budete soustředit na svůj cíl, budete vědět, co chcete, můžete toho dosáhnout. Je to také hodně o chytrém tréninku. Nejsem atlet na plný úvazek, mám svoji vlastní práci, život, kterému se věnuji. Ale důležité je chytře trénovat a poslouchat své tělo."

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce