Rubriky:

Odjinud

Jen pro výjimečné. Tohle nikdy bez tréninku nezkoušejte

22. září 2015 13:02 - Praha

Dvaaosmdesát pater. Pokud máte možnost, zkuste si je vyběhnout. Pak poznáte, jak se museli cítit běžci, kteří v Pekingu vybíhali mrakodrap, který má přesně tolik poschodí. Běžci z celého světa soutěžili v sobotu ve zdolání nejvyšší budovy v hlavním čínském městě. Každý běžec musel překonat 2041 schodů. Mradodrap měří 330 metrů. Tohle nikdy bez tréninku nezkoušejte.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Běhám po schodech asi devět let. Jsem běžkyně, která hledá výzvy bez ohledu na to, kde se nachází. A tato je opravu těžká, protože budova je hodně vysoká. Člověk musí být soustředěný a musí držet svůj rytmus. Musí počítat a ne koukat, kolik pater ještě má vyběhnout," svěřila se vítězka Suzie Walshomová.

Podobné zážitky měl i vítěz mezi muži Mark Bourne. "Je to velmi obtížný úkol. Celou dobu nahoru a dneska byl ještě docela horký den, na který nejsem zvyklý, takže jsem rád, že jsem skončil na vrcholu, kde je skvělý výhled."

Akce v Pekingu byla jednou ze tří závodů, které se konají v Číně. Celkem jich je v tomto seriálu pořádáno na celém světě osm. Nejvyšší stavba tohoto schodového okruhu je Tchaj-pej 101, která je čtvrtým nejvyšším mrakodrapem světa. Nachází se ve městě Tchaj-pej, hlavním městě Tchaj-wanu. Má celkem 101 pater a dosahuje výšky 509 metrů.

„Mladí lidé se stále více a více zajímají o výzvy, takže věřím, že v blízké budoucnosti bude ještě více soutěžících, kteří se účastní těchto maratónských schodů," přeje si jeden z účastníků Zhang Guocai. Zkusíte to?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce