Rubriky:

Odjinud

Brunner doběhl Spartathlon třicátý, Orálka diskvalifikovali

28. září 2015 17:18 - Atény

Z šesti českých vytrvalců, kteří se letos postavili na start jednoho z nejtěžších ultramaratónů světa Spartathlonu, dorazili do cíle jen dva. Na třicátém místě v absolutním pořadí dokončil 246 kilometrů dlouhou trať Radek Brunner. Cílem ve Spartě proběhl jako desátý Čech v historii a časem 30:14:29 se zařadil na třetí místo mezi českými běžci.

 

www.ultradao.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Byl to nejdelší běh mého života. Ale tenhle pocit překonal všechny bolesti, trápení a pochybnosti těch předchozích 30 hodin," uvedl Brunner na svém facebookovém profilu. "Proběhli jsme tropy, vedro, bouřku, vítr a několik hodin vytrvalého deště. Řečtí bohové nám to prostě nechtěli dát zadarmo. Ostatně 174 lidí v cíli z 378 mluví za vše," napsal Brunner, jenž obsadil mezi muži 26. místo.

Druhý český běžec v cíli Ondřej Velička skončil na 66. příčce v čase 32:56:16.

Diskvalifikací po 112. kilometru skončil Spartathlon pro Daniela Orálka, pátého z roku 2011 a držitele nejlepšího českého výkonu 26:41:44. "Vzal jsem si od podpůrného týmu blikačku mimo checkpoint, zrovna jel okolo rozhodčí a diskvalifikoval mě," uvedl Orálek pro server Dlouhybeh.cz. Diskvalifikován byl ve chvíli, kdy se na trati trápil.

"Vlastně mi tím ulehčili rozhodnutí. Asi bych stejně skončil. Měl jsem problémy se žaludkem, pil jsem vlastně jenom vodu. I když bylo už půl sedmé večer, byl jsem přehřátý. Asi lehký úžeh, nějak mi letos tohle sluníčko nesedlo," řekl Orálek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce