Rubriky:

Odjinud

I přes epilepsii si vybudovala perfektní tělo. Teď pomáhá ostatním. A extrémně

21. října 2015 15:07 - Praha

Jako dítě byla diagnostikována s parciálními záchvaty. Žádný sport, řízení auta, žádný „normální“ život v budoucnosti. Jenže Jenny LaBawová řekla - vše špatně. Žena, která pochází z Colorada, se do sportu přímo zakousla. Teď navíc běží pro charitu 500 mil, což je přes 800 kilometrů. To vše pro zvýšení povědomí o epilepsii.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Každý den běží na počest někoho s touto nemocí, včetně sedmileté holčičky, která náhle zemřela, nedostalo se jí léku v pravý čas.

Stigma kolem tohoto onemocnění existuje, lidé si jej spojují hlavně se záchvaty. "Bylo to tajemství, rozpaky, co mě oddělovalo od zbytku světa. Poté, co ho sdílím, se věci změnily," přiznala žena, která se o svůj příběh dělí na svých stránkách labawlife.com. Za svoje přiznání se jí dostalo povzbuzení, slova chvály, že našla sílu zveřejnit svůj příběh, napsal server cnn.com.

V roce 2011 se účastnila LaBawová fittnes soutěží, které jsou pro mnohé extrémem. Trénovat začala sedm měsíců před akcí, předtím zkusila i maratón, byla atletkou. Když přišly na řadu CrossFit Games, překvapila, skončila na šestém místě. Mnozí se ale udivili, když se dozvěděli, že od osmi let trpí epilepsií a má konstantní brnění v pravé paži.

500 mil na pomoc druhým

Přesto se tato sportovkyně a běžkyně rozhodla, že pomůže ostatním postiženým s touto nemocí. „Před třemi měsíci jsme s přítelem navštívili Colorado a moji rodinu. Tekly mi slzy, když jsem řekla o svém rozhodnutí, že poběžím pro epilepsii."

A tak se také stalo - 19. září se vydala na trasu dlouhou 500 mil od hranic Nového Mexika přes Colorado až k hranicím Wyomingu. Jejím cílem je získat 50 tisíc dolarů, které budou věnovány na léčbu epilepsie. Ona přidala 35 tisíc.

„Ukázalo se, že běh byl mnohem více než epilepsie. Každý den jsem narazila na příběhy o dobrých lidech, příběhy o překonávání protivenství. Jsem velmi šťastná, že po dobu dvou let mám své záchvaty pod kontrolou," nechala se slyšet žena, která byla kdysi holkou z malého města a našla lásku k pohybu i přes svoje problémy.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce