Rubriky:

Odjinud

Přežil pumový útok v Bostonu. Postavil se osudu. Dostala ho nemoc

25. prosince 2015 08:47 - Boston

Když před dvěma lety explodovaly dvě bomby v cílovém koridoru bostonského maratónu, stál nedaleko epicentra jednoho z výbuchů. Kevin White přišel fandit běžcům i se svými rodiči. Jeho samotného zasáhlo několik hřebíků a kuliček z ložisek, kterými teroristé naplnili tlakové hrnce, než je v davu lidí odpálili. Jeho matce zlomily šrapnely chodidlo a ruku. Otec byl na noze zraněn tak těžce, že mu musela být amputována. Kevin White se na místo neštěstí několikrát vrátil. A nebyl sám.

 

Greg Hill Foundation

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V dubnu 2013 se v jeho srdci zrodil běžec. A ne ledajaký. Kevin se rozhodl traumatizující zážitek přetavit do něčeho pozitivního. Když nadešel den dalšího maratónu v Bostonu, postavil se na start 42kilometrové trasy s ostatními běžci. Myslel to vážně. Jakmile se dostal z nejhoršího, začal poctivě trénovat se skupinou charitativních běžců. Jeho cíle nebyly malé. Svůj první bostonský a zároveň první maratón vůbec zvládl loni. Letos se na start postavil znovu.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Ačkoli tvrdě pracoval na své výkonnosti, před očima své velké cíle, dokázal myslet i na jiné. On sám sesbíral prostředky v celkové hodnotě 30 000 dolarů ve prospěch nadace starající se o oběti tragédií. Stejná nadace před dvěma lety podpořila také jeho rodinu.

Minulé pondělí vstoupila do života Kevina Whitea další tragédie. Podléhá náhlé a zákeřné chorobě pouze dva dny po tréninkovém přípravném běhu na svůj třetí maratón v Bostonu. Jeho přátelé i on věděli, že není běžcem od přírody. Co mu však chybělo na vrozeném talentu, dokázal dohnat silou ducha a disciplínou. Jeho trenér měl jasno: „Nikdy jsem nepochyboval o tom, že Kevin dokončí jakýkoli maratón. V životě už zvládl mnohem víc nástrah, než je mu jakýkoli maratónský běh schopen připravit."

ČTĚTE TAKÉ: Atentát mu vzal nohu, kamarád ale pomůže. Dokázali byste to také?

Ani na příští rok neměl Kevin malé cíle ‒ chtěl zlepšit svůj maratónský čas o půl hodiny. Jeho pozemské sny už ale navždy přervala zrádná nemoc. Kevin White však nepřestává pomáhat. Jeho kluboví spoluběžci, ale i neznámí lidé nyní běhají na jeho počest a vybírají prostředky pro stejnou nadaci jako on. „Kevin byl vždycky hodně pozitivní, podporoval lidi okolo sebe. Vím, že máme jeho tichou podporu i teď," shrnuje své pocity jeden z jeho truchlících běžeckých přátel.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce