Rubriky:

Odjinud

Atleti popadali jako hrušky. Amatérská chyba vyřadila z boje pět lidí

4. května 2016 10:31 - Praha

Běh přes překážky má svá jasně daná pravidla. Vyměřená trať a rozestavení překážek, které mají své pevné místo. Pokud tomu tak není, může dojít k problémům. Ty nastaly v Ohio na Jesse Owens Track Classic při závodech na 110 metrů. Sedmá překážka položila většinu závodníků, doběhli nakonec jen dva ze sedmi.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Sedmá překážka se stala katem, až z toho někteří na trati šli do kotoulů. Dráha po této organizátorské chybě připomínala spíše hromadu naházeného železa. Za vše mohl lidský faktor. Organizátoři špatně vyměřili rozestupy překážek.

Kdo si vyzkoušel běhat tuto disciplínu, ví, že zásadní je rytmus. Atleti mají své tempo, počet kroků mezi překážkami. Jde o automatický pohyb, využívají stejnou nohu, dopadají na stejnou nohu. Pokud ale jedna překážka není na správném místě, hrozí kolize. Tentokrát šlo o překážku číslo sedm a vyladěné atletické stroje popadaly jako hrušky.

Na startu zakleklo sedm běžců, do cíle se dostali jen dva, i ti se nestačili divit, co se vlastně stalo. Po tomto fiasku se na trať hned dostavili organizátoři a lékař. Naštěstí nebyl nikdo vážně zraněn a závod se mohl opakovat. Ten už proběhl podle pravidel.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce