Rubriky:

Odjinud

Kempoval s Obamou, ochutnal trus velblouda. Teď má vlastní závody

27. února 2017 08:29 - Londýn

Jeho tvář i dobré rady do života zná každý správný kluk. Většinou z televize. Ale i tak už nastalo několik případů, kdy někdo z prekérní situace vyvázl se zdravou kůží a děkoval za to právě dovednostem odkoukaným z oblíbeného seriálu. Beara Gryllse zná snad každý. Je tak oblíbeným odborníkem na přežití v těžkých podmínkách a tak známým trempem, že s ním neváhal vyrazit pod stan ani americký prezident Barack Obama. Grylls už pár let dává možnost všem, kdo o to stojí, sáhnout si až na samotné dno – v rámci oblíbených závodů Survival Race.

 

facebook BG Survival Race

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

O Bearovi Gryllsovi koluje mnoho zkazek a mnoho příběhů. Nepochybujte o tom, že jsou založeny na pravdě! Sami jste ho mohli v seriálech o přežití vidět pojídat třeba medvědí trus nebo výkaly velblouda. Existuje opravdu málo věcí, které by Grylls nevzal do pusy.

ČTĚTE TAKÉ: Extrémní jeptiška drtí ironmany jako nic. S úsměvem na rtech

Bear dokáže ulovit divoké prase pomocí primitivních technik takřka holýma rukama a celé ho taky sníst. Z nejchlupatějších a největších housenek si dělá paštiku na chleba. Nepřekvapí proto, že součástí jeho závodů je i disciplína pojídání červů. Ale možná jde jen o občerstvovací stanici na trase. Pořadatelé vás totiž ujistí, že červíci obsahují více proteinu než kuřecí maso.

Samotné závody se odehrávají na pěti, deseti a třicetikilometrové trati, která zjednodušeně řečeno představuje přespolní běh kombinovaný s nejrůznějšími překážkami a výzvami. „Otestujte svou fyzickou a psychickou sílu!" vyzývá dobrodruh. Těšit se můžete na les, polní cesty, travnaté povrchy, ale také samozřejmě na spoustu bahna, lan, ostnatých drátů... Mezi běžné úkoly patří někam vylézt po skále nebo laně, přenášení těžkých klád, vláčení se s velkými pneumatikami.

Musíte ale zároveň prokázat i určité skautské (pro starší ročníky: pionýrské) dovednosti a rozdělat třeba oheň pomocí křesadla nebo vzduchovkou ukázat terčům, kdo je opravdový lesů pán. Přeskakování planoucích ohňů už můžeme považovat za příjemné ohřívání těla po studené bahenní koupeli a pojídání červů za vítané občerstvení a doplnění bílkovin.

Závody lze absolvovat v kategorii jednotlivců, ale Britové se často sdružují také do týmů – ať už pracovních, firemních, tak také jako rodiny. Hlavním cílem totiž není být všude první, ale přežít závod a skvěle si jej užít. Překážky jsou koncipovány tak, aby je zvládly všechny kategorie startujících, i když třeba závaží a podobně jsou pro všechny stejná – pro muže silné i slabé, pro ženy i děti. Mohlo by se to zdát nespravedlivé, ale jak sám Bear Grylls říká v jednom ze svých filmů mezi žvýkáním jednotlivých soust želvy, kterou před chvílí harpunoval provizorním oštěpem s hrotem z úlomku nějaké kosti: „Divočina slabším nedělá žádné ústupky!"

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce