Rubriky:

Odjinud

Babička měla víc ovací než vítěz. Dokončila v posledních vteřinách

29. června 2017 08:41 - Auburn

Někdy je osud zdánlivě nespravedlivý. Někdy se úplně poslednímu závodníkovi dostane větších ovací než tomu prvnímu. Někdy je zkrátka všechno jinak. To byl i případ jedenašedesátileté Karen Bonnett-Natrajové, která proběhla cílem legendárního Western States 100 jako úplně poslední účastník v posledních vteřinách před oficiálním ukončením závodu. Na trati náročného horského běhu strávila přesně třicet hodin.

 

facebook Western States 100 Endurance Run

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Western States 100 je jedním z nejstarších a nejznámějších závodů svého druhu vůbec. Nastoupáte při něm pět a půl tisíce metrů, na vrcholech se potkáte se sněhem, zatímco v nížinách budete bojovat s vysokými teplotami. Původně se ale nejednalo o vytrvalostní běh, ale o závod pro koně. Když v roce 1974 vítěz předchozích ročníků Gordy Ainsleigh zjistil, že jeho závodní kůň je chromý, rozhodl se absolvovat celou trať navzdory osudu bez koně ‒ po svých. Tenkrát si nikdo, ani sám Ainsleigh, nebyl jistý, zda je něco takového skutečně možné. Ale pustil se do toho s vervou a k velkému překvapení všech závod nejen úspěšně dokončil a nechal za sebou i několik jezdců na koních, ale také poprvé prokázal, že běžec skutečně může urazit 100 mil (161 kilometrů) za méně než 24 hodin.

92letá klavíristka opět popře biologický věk v San Diegu

Western States 100 má dnes oficiální časový limit 30 hodin. A jak praví pravidla, „běžci, kteří protnou cílovou linii po uplynutí 30 hodin, nebudou vedeni jako oficiálně dokončivší účastníci". V běžecké komunitě se tak doba mezi 29. a 30. hodinou nazývá jako „zlatá hodina" a posledních 60 vteřin před oficiálním uzavřením závodu jako „zlatá minuta".

Více než šedesátileté dámě se téměř podařilo trefit do „zlaté vteřiny", když její závěrečný úprk zastavil časomíru na hodnotě 29:59:51. Pouhých devět vteřin dělilo svět bravurního úspěchu od světa potupné porážky. Na závěrečné kilometry se k běžkyni přidal poměrně početný doprovod a za neustálého povzbuzování „Je to tam!", „To dáš!", „Nepřestávej, nezastavuj!" ji hnal k cíli. Tato událost samozřejmě nenechala chladným ani přihlížející dav. Babičce se tak minimálně od diváků dostalo větších poct a ovací než samotnému vítězi (Ryan Sandes ‒ 16:19:37 a Cat Bradleyová ‒ 19:31:30).

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce