Rubriky:

Odjinud

Policejní auto zabilo oblíbenou atletku

12. srpna 2017 07:54 - Atlanta

V americké Atlantě došlo k velmi politováníhodné události, při níž byla usmrcena populární šestašedesátiletá atletka při svém ranním tréninku. Tragický řetězec událostí původně způsobil řidič jiného vozu, který se po ztrátě kontroly nad řízením vyřítil v protisměru na policejní vůz. Záchranáři i lékaři v nemocnici bojovali o život oblíbené aktivní dámy, jejich snahy však úspěch neslavily.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V úterní ráno kolem půl osmé byla Janet Pickneyová, aktivní sportovkyně ve věku 66 let, na svém ranním výběhu. Právě když míjela křižovatku dvou větších ulic, udeřila strašlivá rána. Policejní příslušník projíždějící v tom okamžiku křižovatkou náhle spatřil jiné vozidlo nekontrolovatelně se řítící přímo na jeho služební vůz. Instinktivně strhnul řízení a dostal se až do míst, kde právě probíhala sportovní dáma v letech. Silnému nárazu do běžkyně už zabránit nedokázal.

Lékaři mu nedávali šanci, maratón si prý už nezaběhá. Tak začal běhat ultramaratóny

A ještě než se mu podařilo vozidlo zcela zastavit, narazilo policejní auto do nedalekého domu. Policista i běžkyně byli odvezeni do nemocnice v kritickém stavu. Paní Pickneyová podlehla svým zraněním ještě téhož dne v půl dvanácté dopoledne.

Stařenka byla ve své komunitě velice aktivní. Patřila zároveň ke dvěma běžeckým klubům a na závodech, na nichž se objevovala, pravidelně sbírala trofeje ve své kategorii. Pozůstalí o ní hovoří jako o báječném člověku i sportovkyni, která doma měla plnou skříň nejrůznějších běžeckých trofejí a medailí.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce