Rubriky:

Odjinud

Na závodě špatně odbočil, absolvoval dvojnásobnou trať, a přece málem vyhrál

26. září 2017 08:42 - Karlsruhe

Takové věci se mohou stávat pouze v pohádkách. A pak možná ještě v béčkových filmech z Hollywoodu. Příběh Omara Tareqa z Německa se ovšem skutečně odehrál. Jak je něco takového možné, můžeme se jen dohadovat, na odbornících pak můžeme nechat, aby krčili rameny nebo vrhali tázavé pohledy. To je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. Tak hrubou závodní chybu přetavenou na tak obrovský úspěch snad historie atletiky ještě nezaznamenala.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tento pravdivý příběh se odehrál v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko v Karlsruhe, kde se o víkendu konal městský půlmaraton a maraton. O tom, že nalezení správného rytmu a jeho udržení stůj co stůj je pro závod klíčové, by Omar Tareq mohl pořádat besedy. Sám se do svého rytmu natolik pohroužil, že větvení maratonské a půlmaratonské trati prolétl bez povšimnutí. Původně byl hlášen na poloviční maratónskou vzdálenost a závod v půlmaratónu dokonce vedl.

Zázrak? Vozíčkář v Německu běhá maratóny po svých!

Když se ale půlmaratónská trasa stáčela k cíli, vydal se běžec nevědomky na další okruh. Zjistil to, až když bylo pozdě. Na oficiálních záběrech je ještě vidět závodník, jak probíhá kolem jednoho z organizátorů stojícího u kobercového snímače závodních čipů a živě gestikuluje ve smyslu: „Sakra, co mám teď jako dělat?!" Nervy ale borec určitě neztratil. Jako by si snad vzal ponaučení od našeho Zátopka, vystřelil radostně vstříc nečekanému zdvojnásobení kilometráže.

Jasné vítězství v půlmaratónu tak vyměnil za nejisté umístění na maratónské distanci. A to navíc ve vzduchu visel veliký otazník, jak se k celé události postaví pořadatelé. Diskvalifikují ho za překročení délky závodu? Ne, organizátoři vzali celou věc s úsměvem a Tareqa zapsali do oficiálních výsledkových listin maratónu. S časem 2:27:02 dorazil do cíle dvojnásobné distance jako druhý s odstupem 72 vteřin. Třetího maratónce pak setřásl o více než 17 minut. Omar Tareq si tak spravil chuť, když před čtrnácti dny na republikových mistrovstvích v běhu na 10 kilometrů musel pro žaludeční křeče ze závodu odstoupit.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce