Rubriky:

Odjinud

Hrozící teroristické útoky i světové rekordy. Takový byl závod u našich sousedů

11. dubna 2018 08:02 - Berlín

Německé hlavní město už nyní nerozlučně spjaté hlavně s maratónskými světovými rekordy přineslo další překvapení do světa půlmaratónů. Keňský nováček Erick Kiptanui předvedl celosvětově zatím nejlepší výsledek letošního roku. A nejen to.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Zelenáč s hvězdnými výsledky Kiptanui prolomil rekord trati a kromě vítězství mezi 36 000 ostatních běžců předvedl také pátý nejrychlejší půlmaratónský čas historie. S 58 minutami a 42 vteřinami má věru co oslavovat. Světový rekord, který na lisabonské trati drží Eritrejec Zersenay Tadese, mu přitom unikl jen o devět vteřin. V Berlíně vládlo slunečné počasí doprovázené větrem. Je tak možné, že za příznivějších podmínek mladý Keňan ještě více překvapí.

Fotbalový dres s nevhodným jménem? Francouz za něj dostal půl roku natvrdo

Jeho krajané jinak zcela ovládli akci, když obsadili prvních sedm pozic v kategorii mužů. V kategorii žen nebyla situace vůbec tak jednotvárná. Na zlato dosáhla Etiopanka Melat Kejetaová s časem 1 hodina, 9 minut a 4 vteřiny. Na druhé a třetí pozici skončila Švýcarka a Finka.

O napětí se při závodech ovšem postarala také policie, respektive hrozby teroristických útoků hlášené ze strany vyšetřujících složek. V souvislosti s půlmaratónem mělo dojít k sérii útoků vedených střelnými zbraněmi. „Po celém městě bylo provedeno několik prohlídek, při nichž byly zajištěny důkazní materiály. Byla provedena zatčení šesti osob ve věku od 18 do 21 let. V souvislosti s atentátem v Münsteru a dalšími okolnostmi budou provedeny navazující prohlídky bytů a vozidel. Další informace nemohou být vzhledem k probíhajícímu vyšetřování sděleny," stálo v prohlášení německé policie.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce