Rubriky:

Odjinud

Do cíle se doplazil. Chyběly tři vteřiny a všechno mohlo být jinak

13. dubna 2018 08:59 - Berlín

V historii atletiky už se určitě stalo, že někteří závodníci překonávali cílovou čáru v méně obvyklé či méně důstojné pozici, než bychom čekali. Aby tak ale činil druhý nejrychlejší muž na velkém mezinárodním závodě, to tu snad ještě nebylo. Keňana nejspíš složila neobvyklá vedra.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Letošní ročník Hannover Marathon vyhrál Seboka Erre. Etiopan i přes strmě stoupající teploty dokázal trať o délce 42,2 kilometru zdolat za 2:09:44. O dost hůře zapůsobilo nezvykle teplé německé jaro na Keňana Michaela Kunyugu. Druhý muž v cíli měl dost namále, když pod ním na dohled od cíle vyčerpáním povolily nohy. Cílovou čáru tak musel ve spěchu překonávat na všech čtyřech, aby ještě na poslední chvíli zabránil svému krajanovi Duncanovi Koechovi zmocnit se jeho druhé pozice. Kunyuga „doběhl" za 2:10:16 a o pouhé tři vteřiny tak předstihl nakonec přeci jen třetího Koecha.

Zkolabovala a přišla o vítězství. Obrovská vlna kritiky míří na pořadatele

Michael Kunyuga i přes tyto těžké problémy dosáhl svého osobního rekordu. V cíli se do jeho záchrany pustilo pečující trio mladých mediček a atlet se poměrně rychle zotavil. Určitě ho kromě jiného potěšilo i zjištění, že za svůj výkon obdrží prize money ve výši 4000 eur namísto 2500 eur, které jsou vyhrazeny pro třetího muže v pořadí.

Štěstí příliš nedoprovázelo ani ženské startovní pole. Elitní pole této kategorie bylo mnohem menší, než se očekávalo. Na poslední chvíli zasáhla nejen různá zranění, ale také problémy s udělováním víz. Skupina elitních závodnic z Etiopie se kvůli nim nedostala na závody včas. I přesto všechno hlásil Hannover rekordní čísla ‒ na letošní ročník se přihlásilo 25.714 běžkyň a běžců.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce