Rubriky:

Radíme

Regenerujte s profíky – videonávod s instruktáží mistra

23. května 2015 07:10 - Praha

V profesionálním sportu, ve fitness, v hobby odvětvích pohybových aktivit. Všude se stále častěji můžete setkat s nejrůznějšími typy regeneračních technik a pomůcek. Stále větší oblibu zaznamenávají také pěnové masážní válce.

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Při natáčení se špičkovým atletem, překážkářem Petrem Svobodou jsme se dozvěděli také to, jak válec používají profesionální běžci. Podívejte se na video a zacvičte si s mistry oboru!

Pěnové válce můžete vidět v různé tuhosti i s nejrůznějšími povrchy. Od měkkých, středně tuhých až po vyloženě tvrdé. Od hladkých přes vroubkované až po agresivně zoubkované.

Účelem válce je uvolnění a zároveň prokrvení svalstva. Můžete si dopřát masáž, i když zrovna svého oblíbeného maséra nemáte po ruce. Uvolníte ztuhlé svaly a povázky, zlepšíte průtok krve i lymfy. V podstatě kdekoli a kdykoli. „Spousta fyzioterapeutů k nám do obchodu přijde a říká, že kdyby každý člověk měl válec a pět minut se takto každý večer proválel, tak nemá žádné problémy," dodává své zkušenosti terapeut Michal Šilhan z Tejpy.cz.

Cvičení na válci zároveň zlepšuje koordinaci pohybů a stabilitu. Netřeba ani podotýkat, že taková automasáž, ať již před, nebo po tréninku, urychlí regeneraci a přispěje k prevenci zranění. Válce se také používají při různých skupinových cvičeních, jako je pilates, jóga nebo dokonce při tréninku bojových umění.

Připravujeme test masážního válce Blackroll standard.

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce