Chorvatsko - Česko 2:2Devatenáctka po remíze s Chorvatskem vyhrála kvalifikační skupinu

Zlín

Čeští fotbaloví reprezentanti do 19 let zakončili úvodní část kvalifikace mistrovství Evropy remízou 2:2 s Chorvatskem a do elitní fáze postoupili jako vítězové skupiny. Svěřenci Jana Suchopárka přišli o výhru až v předposlední minutě.

Trenér reprezentační devatenáctky Jan Suchopárek

Češi měli po triumfech nad Lucemburskem a Makedonií jistý postup už před závěrečným utkáním ve Zlíně. Chorvaty poslal do vedení ve 34. minutě Michele Šego, na jehož gól odpověděl krátce před pauzou Patrik Slaměna.

Michal Fukala v 53. minutě otočil skóre, ale domácí se třetího vítězství 2:1 ve skupině nedočkali, protože v 89. minutě srovnal Ante Palaversa a zajistil Chorvatům druhou pozici.

Elitní fáze kvalifikace se hraje příští rok v březnu. Šampionát devatenáctek se pak v červenci uskuteční v Arménii.