Espaňol - Sevilla 0:2Vaclík ve Španělsku v úvodním kole vychytal výhru s čistým kontem

Barcelona

Český fotbalový brankář Tomáš Vaclík v neděli vychytal v úvodním kole španělské ligy čisté konto při výhře Sevilly 2:0 na hřišti Espaňolu Barcelona. Góly hostujícího týmu vstřelili v závěru obou poločasů Reguilón a Nolito. Reprezentační jednička Vaclík se blýskl především proti dalekonosné střele Matíase Vargase, kterou vytáhl na roh.

Nemanja Gudelj ze Sevilly naskakuje na balon v duelu s Espaňolem.

Sevilla potvrdila, že se jí v posledních deseti letech zahajovací ligové duely daří. Připsala si v nich šest výher, tři remízy a jedinou porážku.

Vítězně vstoupil do sezony vicemistr Atlético Madrid. Svěřenci Diega Simeoneho porazili 1:0 Getafe díky brance Álvara Moraty, jenž si ve 23. minutě naskočil hlavou na centr letní posily z Tottenhamu Kierana Trippiera. Španělský reprezentant Morata navíc v druhém poločase neproměnil penaltu.