Bolt se po roce vrací do hry o nejlepšího atleta světa

MONTE CARLO

Jamajský sprinter Usain Bolt se po loňské odmlce vrací do hry o titul nejlepšího světového atleta roku, jenž bude vyhlášen 12. listopadu na galavečeru v Monaku. Bolt je mezi třemi finalisty ankety mezinárodní federace IAAF, kterou už vyhrál v letech 2008 a 2009, spolu s krajanem Yohanem Blakem a keňským osmistovkařem Davidem Rudishou.

Usain Bolt po vítězném závodě v Bruselu

Světový rekordman Rudisha vyhrál anketu loni. Bolt letos po ulitém startu nezískal na MS v Tegu titul na stovce, ale vyhrál dvoustovku a ve sprinterské štafetě donesl kolík do cíle ve světovém rekordu. Nový mistr světa v běhu na 100 metrů Blake navíc útočil na dvojnásobné trati na Boltův rekord, na mítinku v Bruselu za ním časem 19,26 sekundy zaostal pouze o sedm setin.

Mezi ženami se do tříčlenné užší nominace, kterou dnes oznámila IAAF, dostaly keňská vytrvalkyně Vivian Cheruiyotová, australská překážkářka Sally Pearsonová a koulařka Valerie Adamsová z Nového Zélandu. Loni v anketě zvítězila chorvatská výškařka Blanka Vlašičová.

Nikdo z českých atletů se nedostal ani do širších desetičlenných nominací, které byly oznámeny před měsícem.