Nur-Sultan - Čeljabinsk 2:3Hyka asistoval u vítězné branky Čeljabinsku

Moskva

Útočník Tomáš Hyka asistoval u vítězné branky hokejistů Čeljabinsku, kteří v KHL porazili domácí Barys Nur-Sultan 3:2 a ukončili jeho sérii čtyř vítězství. V posledních čtyřech zápasech nasbíral Hyka sedm kanadských bodů a je druhým nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži za hvězdou Dynama Moskva Dmitrijem Jaškinem.

Tomáš Hyka na archivním snímku během tréninku hokejové reprezentace před turnajem Beijer Hockey Games.

Hyka v 35. minutě přihrál na gól Vitaliji Kravcovovi, který v přestřelce, během níž padly za minutu a půl tři branky, zajistil hostům vedení 3:1. V 36 zápasech nasbíral český útočník 11 gólů a 25 asistencí.

Poraženi odcházeli z dnešních zápasů čeští brankáři. Jakub Kovář z Jekatěrinburgu inkasoval čtyři góly z 32 střel a jeho tým podlehl 3:5 Magnitogorsku, který vyhrál popáté za sebou. Marek Langhamer kryl 27 střel a nestačil jen na dva pokusy hokejistů Ufy, kteří přesto v Chabarovsku zvítězili 2:1. Hrdinou zápasu byl gólman hostů Juha Metsola, který pochytal 45 střel.