Neapol - Juventus 5:1Neapol rozstřílela Juventus a italskou ligu vede už o 10 bodů

Fotbalisté Neapole rozstříleli v pátečním šlágru 18. kola italské ligy Juventus 5:1 a neúplnou tabulku vedou o 10 bodů před turínským týmem a AC Milán. Obhájce titulu má k dobru sobotní duel na hřišti nováčka Lecce.

Neapolský Victor Osimhen při utkání s Juventusem.

Neapol poslal do vedení po necelé čtvrthodině hry z dorážky Osimhen a "Stará dáma" v tu chvíli inkasovala první gól po osmi kolech. Nigerijský útočník v 39. minutě připravil druhou branku pro Kvaraccheliju. Krátce nato snížil argentinský mistr světa Di María. Tři branky v úvodním dějství ve vzájemném ligovém utkání padly poprvé od dubna 1989.

Domácí ale žádné drama nepřipustili a od 55. do 72. minuty zasadili soupeři tři údery. Nejprve se prosadil Rrahmani, na něj navázal Osimhen, který si s 12 góly upevnil pozici nejlepšího střelce Serie A. Konečný výsledek stanovil Elmas.

Celek zpod Vesuvu vstřelil Juventusu pět branek v zápase Serie A teprve podruhé v historii soutěže a poprvé od listopadu 1988. Juventus tolikrát inkasoval v jednom duelu italské ligy naposledy v květnu 1993.

Svěřenci trenéra Spallettiho bodovali v 17 z dosavadních 18 utkání v ligové sezoně. Turínský tým prohrál po osmi kolech a kvůli horšímu skóre klesl na třetí místo.

Italská fotbalová liga - 18. kolo
Neapol - Juventus Turín 5:1 (14. a 65. Osimhen, 39. Kvaracchelija, 55. Rrahmani, 72. Elmas - 42. Di María).