Bochum - Brémy 1:1Brémy vybojovaly bod v nastavení. Pavlenka opět jen na lavičce

Třetí Stuttgart v 17. kole německé fotbalové ligy překvapivě prohrál na hřišti desátého Mönchengladbachu 1:3 a na vedoucí Leverkusen ztrácí už jedenáct bodů. Brémy vybojovaly v nastavení remízu 1:1 v Bochumi.

Fotbalista Bochumi Patrick Osterhage (vlevo) slaví trefu do sítě Brém.

Mönchengladbach šel do vedení už po 20 sekundách. První střelou utkání nachytal brankáře Nübela útočník Borussie Hack. Stejný hráč v 19. minutě zvýšil na 2:0. Po přestávce dal hostům naději snížením obránce Vagnoman, který se prosadil v ročníku poprvé. „Hříbata“ si ale v nastavení pojistila tříbodový zisk díky brance Siebatcheua. Stuttgartu kvůli mistrovství Afriky chyběl týmový nejlepší střelec Guirassy, Tomáš Čvančara nebyl v nominaci domácích kvůli poraněnému kotníku.

Brankář Jiří Pavlenka znovu sledoval zápas Werderu jen z lavičky. Reprezentační gólman v bundeslize naposledy chytal na začátku října. Bochum mohla porazit fotbalisty Brém po dlouhých 16 letech a ještě v 90. minutě to tak vypadalo. V 64. minutě ji poslal do vedení záložník Osterhage. V nastavení však vyrovnal svým druhým gólem v sezoně obránce Stark.

Oba kluby mají ze 17 zápasů shodně 17 bodů a jsou šest bodů nad sestupovým pásmem.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:
Bochum - Brémy 1:1 (64. Osterhage - 90.+3 Stark)
Mönchengladbach - Stuttgart 3:1 (1. a 19. Hack, 90.+1 Siebatcheu - 56. Vagnoman).