Union - Darmstadt 1:0Dortmund je zpět v první čtyřce. Union se vzdálil pásmu sestupu

Dortmund v německé fotbalové lize porazil Bochum 3:1 a  vrátil se v tabulce do první čtyřky. Útočník Borussie Niclas Füllkrug se blýskl hattrickem. Union Berlín zdolal doma poslední Darmstadt 1:0 a  vzdálil se od pásma sestupu. Reprezentační záložník Alex Král odehrál za vítězný tým celé utkání. Jedinou branku vstřelil v 62. minutě Hollerbach.

Robin Gosens (vpravo) z Unionu a  Matthias Bader z Darmstadtu.

Třicetiletý německý reprezentant Füllkrug se poprvé trefil v sedmé minutě z penalty. Po vlastní brance Schlotterbecka, jež přišla těsně před poločasem, vrátil svému týmu vedení v 72. minutě a hattrick završil v první minutě nastavení opět ze značky pokutového kopu. Nejlepší střelec Borussie se v ligovém ročníku trefil už devětkrát.

Dortmund je v novém roce zatím stoprocentně úspěšný, vyhrál potřetí za sebou a využil špatné formy Lipska k tomu, aby jej vystřídal na čtvrtém místě. Bochum letos poprvé prohrála a od sestupových příček ji dělí osm bodů.

Union se musel obejít bez trenéra Bjelicy, jenž dostal třízápasový trest za potyčku s Leroyem Saném z Bayernu Mnichov. I přesto v 19. kole vyhrál jako jediný z čtveřice nejhorších týmů soutěže a má nyní na barážovou šestnáctou příčku pětibodový náskok.

Darmstadt čeká na výhru už dvanáct zápasů, naposledy zvítězil 7.  října nad Augsburgem a z posledního místa ztrácí na jistotu záchrany šest bodů.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:
Union Berlín - Darmstadt 1:0 (62. Hollerbach),
Dortmund - Bochum 3:1 (7. z pen., 72. a 90.+1 z pen. Füllkrug - 45. vlastní Schlotterbeck)
1. Leverkusen 19 15 4 0 50:14 49
2. Bayern Mnichov 19 15 2 2 56:18 47
3. Stuttgart 19 12 1 6 43:25 37
4. Dortmund 19 10 6 3 40:26 36
5. Lipsko 19 10 3 6 42:26 33
6. Eintracht Frankfurt 19 8 7 4 30:22 31
7. Freiburg 19 8 4 7 25:31 28
8. Hoffenheim 19 7 4 8 35:37 25