Boloňa - Hellas Verona 2:0Fotbalisté Boloni se po vítězství nad Veronou posunuli na čtvrté místo

Fotbalisté Boloni porazili v předehrávce 26. kola italské ligy 2:0 Veronu a vyhráli pátý zápas za sebou, což se jim naposledy povedlo v roce 1967. Posunuli se díky tomu na čtvrté místo v tabulce zajišťující postup do Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Thiaga Motty mají před pátou Atalantou náskok tři body, klub z Bergama má nicméně dvě utkání k dobru.

Fotbalisté Boloni slaví trefu v utkání 26. kola Serie A

Boloňa potvrdila roli favorita díky brankám Giovanniho Fabbiana ve 27. minutě a Rema Freulera v 65. minutě. Hellas z posledních šesti zápasů získal jen tři body za remízy a v tabulce klesl o skóre na sestupovou 18. pozici.

Fotbalisté Boloni usilují o druhý postup do nejprestižnější evropské soutěže v historii, dosud hráli pouze v sezoně 1964/65 v tehdejším Poháru mistrů. Jejich trenér Motta vyhrál v letech 2006 a 2010 Ligu mistrů v dresech Barcelony a Interu Milán.