Švýcarsko - Německo 3:1SESTŘIH: Švýcarsko si na mistrovství světa zahraje o medaile, Němci končí

Švýcarští hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Ostravě Německo 3:1 a poprvé od roku 2018 postoupili do semifinále. Dvěma góly se na tom podílel útočník Christoph Bertschy. O jednu branku německého týmu, který přišel o šanci obhájit stříbrné medaile z loňského šampionátu, se postaral český rodák Dominik Kahun. Švýcarsko zároveň Německu oplatilo vyřazení ze stejné fáze MS v minulém roce.

Sestřih zápasu Švýcarsko - NěmeckoVideo: Česká televize

Vstup do utkání usnadnilo Švýcarům vyloučení Wissmanna již po 13 sekundách hry, faul na Fialu ale potrestat nedokázali. I proto, že Hischier trefil jen tyč.

Německý tým v předchozích čtyřech zápasech proti slabším soupeřům nastřílel 26 branek, dnes byl ale dlouho v útoku bezzubý. V první přesilovce dokonce inkasoval branku, když svůj rychlý protiútok zakončil střelou nad rameno brankáře Grubauera Bertschy.

V 17. minutě se Švýcaři prosadili podruhé, když se zblokovaná střela odrazila přímo k Hischierovi, který neměl problém trefit odkrytou branku a připsal si šestý gól na MS. Více práce než Genoni měl i nadále Grubauer, ani brankář Seattlu ale nemusel řešit žádné složité situace. V polovině utkání bez větších problémů vyřešil akci Haase.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

Německu se podařilo snížit ve 32. minutě, kdy Kahun bleskově využil přesilovou hru. Vyloučený Glauser se vrátil na led již po čtyřech sekundách. Snížení Němce povzbudilo, vyrovnat mohl Kahun, ve 38. minutě ale trefil tyč.

Na začátku třetí části Němci nevyužili další početní výhodu, na obou týmech bylo pak vidět, že hlavně nechtějí udělat chybu v obraně. Ve 48. minutě se do náznaku šance dostal Niederreiter, Grubauer byl pozorný. Nepřekonal jej ani Senteler.

V 58. minutě mohl vyrovnat Reichel, jenže z dobré pozice přestřelil. Němci se rozhodli odvolat brankáře, při power play však inkasovali potřetí.

MS v hokeji - čtvrtfinále
Švýcarsko - Německo 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Bertschy, 17. Hischier (Siegenthaler, Fiala), 60. Bertschy (Thürkauf, Siegenthaler) - 32. Kahun (Stachowiak). Rozhodčí: Brander (Fin.), M. Holm -Nyqvist (oba Švéd.), Gustafson (USA). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6583.
Švýcarsko: Genoni - Glauser, Josi, Kukan, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Fora, Jung - Niederreiter, Hischier, Fiala - Bertschy, Thürkauf, Andrighetto - Simion, Senteler, Herzog - Ambühl, Haas, Scherwey. Trenér: Fischer.
Německo: Grubauer - Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller, Wagner, Kälble - Kahun, Sturm, Tiffels - Peterka, Stachowiak, Reichel - Pföderl, Michaelis, Ehliz - Ehl, Kastner, Tuomie. Trenér: Kreis.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.