Pittsburgh - Florida 3:2Florida ztratila v Pittsburghu dvoubrankové vedení, Jágr si připsal záporné body

Hokejisté Floridy Panthers vedli na ledě obhájce Stanley Cupu z Pittsburghu 2:0, nakonec ale z ledu Tučňáků odjíždějí po porážce 2:3 bez bodu. V zápase se nedařilo Jaromíru Jágrovi, který si v dresu Panterů nepřipsal žádný kanadský bod, namísto toho si odnesl dva záporné v tabulce +/-. Obránce Andrej Šustr pomohl dvěma body k výhře Tampy Bay na ledě Toronta 7:3. Další vítězství vychytal Petr Mrázek. Jeho Detroit zdolal Carolinu 4:2.

Jaromír Jágr na střídačce Floridy.

Panthers měli zápas proti Pittsburghu rozehraný velmi dobře. Skóre otevřel na konci úvodní třetiny z dorážky v početní výhodě Smith, po šesti minutách druhé třetiny přidal druhou branku po dobře načasované přihrávce Harpera Pysyk.

Ve druhé polovině zápasu se ale poslední mistr NHL zasloužil o obrat. Ten načal kapitán Crosby, který se na ledě představil v letošní sezóně vůbec poprvé. Útočník, jenž úvodní zápasy vynechal kvůli otřesu mozku, dostal v početní výhodě puk mezi kruhy od Malkina a bez potíží snížil.

Obrat si Penguins schovali na závěrečnou třetinu. Hagelin vyrovnal poté, co akci 2 na 1 vyřešil úspěšnou střelou. A po dalším rychlém protiútoku vstřelil vítěznou branku Fehr. V zápase se nedařilo Jaromíru Jágrovi.

Na stadiónu svého bývalého zaměstnavatele nepomohl týmu žádným kanadským bodem, byl na ledě u dvou inkasovaných gólů a schytal i jeden dvouminutový trest za hákování. Pro Jágra to byl v NHL už 1635. zápas, čímž vyrovnal Scotta Stevense na sedmé příčce v tabulce největšího počtu odehraných zápasů. V čele je Gordie Howe s 1767 zápasy.

Šustr dvakrát nabíjel Stamkosovi

Zápas bohatý na góly byl k vidění v Torontu. Domácí Maple Leafs ale po úvodní třetině prohrávali 0:3 a o vítězi bylo takřka rozhodnuto. Ve dvou ze tří branek měl prsty i Šustr, který si připsal vůbec první dva body v probíhající sezóně.

Šustr hned na začátku druhé minuty zastavil rozvíjející se akci Toronta tak šťastně, že vyslal do šance Stamkose, který brzkou příležitostí nepohrdl. U třetího gólu se střelec i asistent opakovali. Český zadák přezval puk u mantinelu, zadovkou ho poslal na Stamkose a bylo to 3:0. Blesky nakonec vyhrály 7:3.

Dvě asistence stejnému hráči připravil i Zacha

Podobně povedený zápas jako Šustr má za sebou také Pavel Zacha z New Jersey Devils. Český útočník si připsal v domácím zápase proti Arizoně dva body za dvě asistence. A stejně jako Šustr, tak i Zacha nabíjel vždy stejnému střelci.

Nejdříve v deváté minutě Zacha vyhrál buly, přihrál svému kolegovi z první formace Hallovi, který se nerozpakoval a rychlou střelou překvapil brankáře Peterse. V tu chvíli Ďáblové vyrovnávali na 1:1. Další branka už byla vedoucí. Ve druhé třetině během přesilové hry Zacha ve středním pásmu prodloužil na Halla, který se zjevil sám před brankářem a nezaváhal. Hall tak zavelel k obratu, New Jersey zvítězilo 5:3. Jeden bod za asistenci si na straně poražených připsal Martin Hanzal.

Výbornou formu potvrzuje Detroit, který vyhrál pátý zápas v řadě. Do brány Red Wings se po jednozápasové přestávce vrátil Petr Mrázek a 29 zásahy pomohl k výhře 4:2 nad Carolinou. V dresu Hurricanes si jeden bod za asistenci připsal Andrej Nestrašil.

Úžasný obrat předvedla Philadelphia, která na domácím ledě po druhé třetině prohrávala s Buffalem 0:3. Letci ale třemi góly v početních výhodách srovnali a zápas dovedli do vítězného konce v samostatných nájezdech. Úspěšnými exekutory byli Giroux a Voráček.

Hokejová NHL:
Boston - Minnesota 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
Branky: 26. Coyle, 26. Stewart, 31. Suter, 37. Zucker, 56. Pominville. Střely na branku: 27:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Dubnyk, 3. Zucker (všichni Minnesota).
New Jersey - Arizona 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 9. a 30. Hall (na obě Zacha), 58. a 60. Zajac, 35. Henrique - 48. a 54. Ekman-Larsson (na druhou Hanzal), 8. Martinook. Střely na branku: 35:31. Diváci: 12.756. Hvězdy zápasu: 1. Zajac, 2. Hall (oba New Jersey), 3. Ekman-Larsson (Arizona).
Pittsburgh - Florida 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 34. Crosby, 46. Hagelin, 50. Fehr - 19. Smith, 27. Pysyk. Střely na branku: 22:22. Diváci: 18.434. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Fehr, 3. Hagelin (všichni Pittsburgh).
Philadelphia - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:3, 3:0 - 0:0)
Branky: 45. Konecny, 58. Schenn, 59. Streit, rozhodující sam. nájezd Giroux - 24. a 36. Moulson, 23. Ennis. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 36 minut, ze 17 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 82,4 procenta. Střely na branku: 41:25. Diváci: 19.209. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Streit (oba Philadelphia), 3. Moulson (Buffalo).
Toronto - Tampa Bay 3:7 (0:3, 1:1, 2:3)
Branky: 40. Nylander, 49. Van Riemsdyk, 50. Matthews - 2. a 18. Stamkos (na obě Šustr), 8. Killorn, 28. Hedman, 47. Kučerov, 56. Naměstnikov, 56. Drouin. Střely na branku: 43:24. Diváci: 19.449. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Kučerov, 3. Naměstnikov (všichni Tampa).
St. Louis - Calgary 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 46. Shattenkirk - 4. Wideman, 11. Engelland, 23. Bennett, 59. Gaudreau. Střely na branku: 24:30. Diváci: 17.337. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Elliott, 3. Wideman (všichni Calgary).
Dallas - Winnipeg 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 15. Ritchie, 26. Eaves, 48. Seguin - 40. Armia, 60. Scheifele. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.040. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Eaves, 3. Shore (všichni Dallas).
Detroit - Carolina 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky: 12. a 16. Larkin, 5. Vanek, 38. Athanasiou - 27. J. Staal, 34. Rask (Nestrašil). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 25:31. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Athanasiou, 3. Glendening (všichni Detroit).
Los Angeles - Columbus 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 34. Kopitar, 55. Doughty, 62. Martinez - 22. Saad, 35. Atkinson. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. Atkinson (Columbus).
Vancouver - Ottawa 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 8. a 43. Dzingel, 58. Pageau. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.471. Hvězdy zápasu: 1. Dzingel, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Stecher (Vancouver).
San Jose - Anaheim 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 8. Pavelski, 62. Vlasic - 38. Wagner. Střely na branku: 36:20. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Vlasic (San Jose), 2. Gibson (Anaheim), 3. Pavelski (San Jose).