Basketbalisté Nymburka jsou v semifinále ligy

Basketbalisté Nymburka si v nejmenším možném počtu zápasů zajistili postup do ligového semifinále. Obhájci titulu vyhráli i třetí zápas prvního kola play off proti Spartě, tentokrát nejvýraznějším rozdílem 123:70.

Obhájci titulu soupeře nešetřili po celých 40 minut zápasu a soustředěným výkonem neustále zvyšovali svůj náskok. "Takovou koncentraci by měli naši hráči přenést i do dalších utkání play off. Jsem rád, že jsme rozhodli ve třech zápasech," řekl domácí kouč Michal Ježdík po jednoznačném průběhu.

Liga basketbalistů - čtvrtfinále, 3. zápas:
Nymburk - Sparta Praha 123:70 (39:23, 65:38, 96:47)
Nejvíce bodů: Sokolovský a Mandič po 20, Rančík 18, Michel a Hess po 14, Beneš 11 - Reinberger 22, Vukotič 14, Hoger 12, Fon 8. Rozhodčí: Macela, Galajda, Večeřa. Trestné hody: 30/22 - 29/16. Fauly: 27:22. Trojky: 15:8. Nejlepší hráč: Rančík. Diváci: 550.
Konečný stav série: 3:0.

Třetí čtvrtfinálové utkání mezi Kunínem a Pardubicemi bylo neúprosnou a nervózní bitvou, kterou provázely časté protesty obou týmů i hlediště proti výrokům trojice rozhodčích. Po dramatickém průběhu se domácí ujali vedení v sérii 2:1.

Hostům se vydařil úvod utkání a v sedmé minutě vedli o deset bodů. Domácí vrátil do hry Šoška, který se prosazoval pod košem, a po Lacově trojce se Mlékárna Kunín ujala těsně před poločasem vedení 35:33. Domácí už soupeře před sebe nepustili, ale až do konce sváděli s Pardubickými bitvu, než zápas vyhráli. Navíc v poločase přišli o Šošku, který byl vyloučen za strčení do hostujícího Striji. Domácí se ale s oslabením vyrovnali a pod košem Šošku ve druhé půli úspěšně nahradil Bošnjak.

"Zápas měl náboj, Pardubice hrají ve velké euforii, protože jsou po několika letech v play off," uvedl domácí kouč Zdeněk Hummel. "Ale na druhé straně agresivitu si představuji úplně jinak, než ji hosté předváděli. Více se k tomu nebudu vyjadřovat. Série bude ještě velice těžká," dodal reprezentační trenér.

"Domácí hráli dobře, ale nepřipadlo mi, že vyhráli jen sportovním výkonem. Byla tam spousta sporných věcí. Obrana byla puštěná až na takovou úroveň, že se proti tomu nedalo hrát. Ale jinak to bylo ze strany rozhodčích oboustranné," řekl k vyhecované atmosféře trenér Pardubic Stanislav Petr.

Mlékárna Kunín - Pardubice 92:83 (20:28, 47:38, 70:64)
Nejvíce bodů: Warrick 18, Laco 16, Šoška 15, Bošnjak 14 - Novotný 24, Šteffel 21, Ames 10. Rozhodčí: Vyklický, Vrážel, Kurz. Trestné hody: 33/25 - 26/21. Fauly: 24:25. Trojky: 5:8. Nejlepší hráč: Bošnjak. Diváci: 900.
Stav série: 2:1.