Cyklistka Krupeckaiteová vybojovala v Pekingu třetí vítězství

PEKING

Čtvrtý díl Světového poháru v dráhové cyklistice v Pekingu patřil litevské závodnici Simoně Krupeckaiteové, která v čínské metropoli vybojovala tři vítězství. Během závěrečného dne vyhrála keirin, předtím zvítězila ve sprintu a závodu na 500 metrů s pevným startem. Navíc skončila druhá s Nizozemkou Willy Kanisovou v týmovém sprintu.

Překvapením sprintu mužů se stal domácí cyklista Lej Čang, který postoupil až do finále, v kterém už nestačil na Francouze Grégoryho Baugeho. Jediný český zástupce v nedělních bojích Denis Špička skončil ve sprintu na 19. místě.

4. díl SP dráhových cyklistů v Pekingu:
Muži:
Sprint:
Finále: Bauge (Fr.) - Lej Čang (Čína) 2:0 (11,072, 10,949), o 3. místo: Perkins (Austr.) - D'Almeida (Fr.) 2:0 (10,852, 10,943), ...19. Špička (ČR).
Bodovací závod dvojic:
1. O'Shea, Howard (Austr.) 8 bodů, 2. Hayles, Kennaugh (Brit.) -1 kolo/13, 3. Kluge, Matzka (Něm.) -1 kolo/9.
Ženy:
Stíhací závod družstev:
Finále: Nový Zéland (Boydová, Ellisová, Shanksová) 3:24,421 - Čína 3:29,750, o 3. místo: Rusko 3:29,889 - Litva 3:31,556.