Fotbalisté Schalke vyhráli jedenáctigólovou přestřelku

BERLÍN

Fotbalisté Schalke v málo vídané přestřelce porazili ve 21. kole bundesligy 7:4 hosty z Leverkusenu. Díky hokejovému skóre si připsali první domácí výhru nad Bayerem od roku 1997 a po téměř třiceti letech vstřelili hráči týmu z Gelsenkirchenu v německé soutěži sedm gólů.

DEFAULT TITLE

Kanonády bez žlutých karet se nezúčastnil český útočník Michal Papadopulos, jenž se tentokrát v dresu Leverkusenu na hřiště nedostal. Jiný bývalý ostravský fotbalista Václav Svěrkoš se výrazně podílel na remíze Herthy Berlín ve Wolfsburgu. Dvaadvacetiletý Svěrkoš byl v prvním poločase faulován v pokutovém území a Marcelinho nařízenou penaltu proměnil. Po Hoflandově vyrovnání utkání skončilo 1:1.

Na druhé místo se vrátil Hamburk s Lukášem Jarolímem v sestavě po vítězství 1:0 nad Mohučí, které stále chybí Petr Ruman. HSV využil nečekané domácí prohry Brém s předposledním Kaiserslauternem a ztrácí na vedoucí Bayern Mnichov sedm bodů. Mistrovský tým čeká v neděli bavorské derby s Norimberkem.

Ani čtvrteční odvolání trenéra Giovanniho Trapattoniho nevyburcovalo fotbalisty Stuttgartu, kteří prohráli i pod Arminem Vehem. Na VfB si vyšlápl Bielefeld, jenž díky dvěma trefám Boakyeho zvítězil 2:1.

Výsledky - 21. kolo:
Frankfurt - Hannover 0:1 (78. Jankov), Hamburk - Mohuč 1:0 (6. Mahdavíkíjá), Bielefeld - Stuttgart 2:1 (31. a 50. Boakye - 37. Magnin), Brémy - Kaiserslautern 0:2 (71. Sanogo, 88. Skela), Duisburg - Mönchengladbach 1:1 (4. Lavrič - 20. Svensson), Schalke - Leverkusen 7:4 (9. a 63. Larsen, 17. Krstajič, 34. Bajramovič, 55. Kuranyi, 76. Lincoln, 81. Asamoah - 40. a 64. Voronin, 50. Berbatov, 70. Krzynowek), Wolfsburg - Hertha Berlín 1:1 (63. Hofland - 32. Marcelinho z pen.).
Kompletní statistiky soutěže

Po necelých pěti měsících si dnes Vladimír Šmicer znovu vychutnal ve francouzské lize radost ze vstřeleného gólu. Celkově třetí trefou v sezoně pečetil vítězství Bordeaux nad Rennes 2:0, díky němuž Girondins ukrojil dva body z náskoku vedoucího Lyonu. Ten totiž v odpoledním zápase remizoval 1:1 v Lensu.

Šmicer přidal pojistku dvacet minut před koncem, v samotném závěru byl střídán. Až do konce nevydržel na trávníku ani Jaroslav Plašil v záloze Monaka, ale jeho náhradník Bernardi dostal v zápětí červenou kartu. Monacký klub vedení neudržel a remizoval 1:1 s Troyes. Stejný výsledek uhrálo třetí Auxerre bez Reného Bolfa proti Metám.

Lyon byl dnes krůček od druhé porážky v sezoně, od níž ho zachránil ve druhé nastavené minutě Wiltord. Vítězové předchozích čtyř ročníků francouzské ligy vedou tabulku před Bordeaux o sedm bodů.

Francie - 26. kolo:
Lens - Lyon 1:1 (55. Jussie - 90+2. Wiltord), Nantes - Sochaux 3:1 (20., 71. a 73. M. Diallo - 33. Ilan), Auxerre - Mety 1:1 (76. Pieroni z pen. - 55. Obraniak), Štrasburk - Ajaccio 2:2 (3. Farnerud, 59. Diané - 58. a 63. Ndiaye), Monako - Troyes 1:1 (15. Vieri - 65. Yamissi), Le Mans - Nice 2:0 (62. Fanchone, 66. Bangoura), Nancy - St. Etienne 2:0 (9. Chretien, 15. Kroupi z pen.), Bordeaux - Rennes 2:0 (39. Fernando, 65. Šmicer).