Šok! Panathinaikos doma propadl s Odense a Ligu mistrů si nezahraje

ATÉNY/PRAHA

Pořádný šok přineslo třetí předkolo Ligy mistrů. Fotbalisté Panathinaikosu Atény sice před týdnem uhráli nadějnou remízu 1:1 na půdě dánského Odense, v domácí úterní odvetě ovšem nedokázali udělat druhý krok a po prohře 3:4 se s nejprestižnější klubovou evropskou soutěží loučí až nečekaně brzy.

Fotbalisté dánského Odense se radují z branky proti Panathinaikosu Atény.

Odense vstoupilo do zápasu skvěle, když už ve dvanácté minutě skóroval Johansson. Jenže Řekové se dokázali otřepat, ještě do poločasu srovnal Boumsong a krátce po změně stran přidal druhý gól Toche.

Tento stav Panathinaikos posouval do čtvrtého předkola, jenže Dánové se nadechli k úžasnému obratu. V 58. minutě srovnal Ruud a výsledek 2:2 rázem Dánům stačil. Deset minut před koncem navíc Kadrii poslal hosty do vedení a senzaci dokonal v 87. minutě Andreasen trefou na 4:2. Domácí pak v páté minutě nastavení dokázali Petropulosovou zásluhou jen snížit na konečných 3:4.

Zbývající dvě úterní utkání 3. předkola Ligy mistrů překvapení nepřinesly. Běloruský Borisov doma zdolal 3:1 litevský Kaunas a jde dál, postup si zajistila i dánská Kodaň, který vyhrála 2:0 na hřišti irského Shamrocku Rovers.

<tbody><tr class="highlight"><td>Odvetné zápasy 3. předkola fotbalové Ligy mistrů: </td></tr><tr><td>Mistrovská část: </td></tr><tr class="invert"><td>BATE Borisov - Ekranas (Lit.) 3:1 (2:1) </td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> 18. Rodionov, 35. Renan Bressan, 89. Gordějčuk - 22. Velička. ČK: 40. Renan Bressan. </td></tr><tr><td>První zápas: 0:0. Postupuje Borisov. </td></tr><tr class="invert"><td>Shamrock (Ir.) - Kodaň 0:2 (0:1) </td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> 41. N'Doye, 73. Bolaňos. </td></tr><tr><td>První zápas: 0:1. Postupuje Kodaň. </td></tr><tr><td>Nemistrovská část: </td></tr><tr class="invert"><td>Panathinaikos Atény - Odense 3:4 (1:1). </td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> 34. Boumsong, 50. Toché, 90.+5 Petropulos - 12. Johansson, 58. Ruud, 80. Kadrii, 87. Andreasen. ČK: 90.+3 Mendy (Odense). </td></tr><tr><td>První zápas: 1:1. Postupuje Odense. </td></tr></tbody>