Olesz v NHL sestřelil Rangers, Sýkora zase Phoenix

NEW YORK

Další prohru si v zámořské NHL připsali hokejisté New Yorku Rangers. Ve čtvrtek vedli po dvou třetinách na Floridě 2:0, pak ale přišla smršť Panterů. Vítězný gól vstřelil mladíček Rostislav Olesz v 52. minutě. O výhře svého celku rozhodl i Petr Sýkora, jehož Edmonton zvítězil 3:2 ve Phoenixu.

Jezdcům z New Yorku se v závěru roku nedaří. Prohráli počtvrté v řadě a nezabránily tomu ani nahrávky Karla Rachůnka, Jaromíra Jágra a Petra Průchy. Domácí Panthers prohrávali po dvou třetinách 0:2, pak Gratton po asistenci Olesze zahájil obrat, který osm minut před koncem dokonal právě český útočník.

Čeští forvardi se podepsali i pod výhru Edmontonu ve Phoenixu. Aleš Hemský zvyšoval na 2:0, po vyrovnání Kojotů rozhodl minutu a čtvrt před koncem po parádní akci Hemského svou patnáctou brankou v sezóně Petr Sýkora. Příští výhra Olejářů bude tisící v sedmadvacetileté historii v prestižní soutěži.

Crosby dál sbírá body

St. Louis porazilo Los Angeles 5:2 a gólem k tomu přispěl Martin Ručinský. Zkušený útočník se trefil pošesté v sezóně, na první a poslední branku zápasu nahrával jeho spoluhráč Radek Dvořák. Dařilo se i Čechům v Buffalu, které smetlo 7:2 domácí Nashville. Skóre otevřel Aleš Kotalík, na druhou trefu přihrál Jaroslav Špaček Pominvillovi. Po snížení domácího Martina Erata přihrál Jiří Novotný na třetí gól Sabres Lydmanovi. Kotalík pak v závěrečné třetině přidal další gól.

Pittsburgh vybojoval bod v utkání na ledě Atlanty, když 16 sekund před vypršením základní hrací doby srovnal při hře bez brankáře na 3:3 Sidney Crosby. V samostatných nájezdech byli díky Vjačeslavu Kozlovovi úspěšnější domácí Trashers. Crosby, který soupeří s Jaromírem Jágrem o čelo tabulky produktivity, bodoval desáté utkání v řadě.

Boston nestřílel, ale vyhrál

Boston porazil po gólech Patrice Bergerona a Glenna Murrayho Vancouver 2:0, čisté konto vychytal Tim Thomas. Domácí zvítězili, přestože ve druhé třetině vystřelili na branku Canucks jen šestkrát a ve třetím dějství se jim nepodařilo na branku Danyho Sabourina vyslat jedinou střelu.

Stále se nedaří Philadelphii, která tentokrát prohrála 2:4 v Montrealu. Asistencí k tomu přispěl i Radek Bonk. Tampa Bay vyhrála 4:2 v Ottawě, kterou zlomila třemi góly v závěrečné třetině. Dallas vyhrál 3:0 v San Jose, čisté konto a přihrávku na gól Jussiho Jokinena zaznamenal hostující gólman Marty Turco.

Boston - Vancouver 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 4. P. Bergeron, 13. Glen Murray. Střely na branku: 19:39. Diváci: 12 348.
Atlanta - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 2. N. Kapanen, 27. Kovalčuk, 39. Vjačeslav Kozlov, rozhodující sam. nájezd Vjačeslav Kozlov - 37. J. Staal, 45. Malone, 60. Crosby. Střely na branku: 32:39. Diváci: 17 328.
Montreal - Philadelphia 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 17. Latendresse, 18. Rivet, 40. Mike Johnson (Bonk), 54. Higgins - 26. Knuble, 40. Jeff Carter. Střely na branku: 37:28. Diváci: 21 273.
Ottawa - Tampa Bay 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 23. Heatley, 34. Vermette - 26. St. Louis, 44. Fedotěnko, 49. Ranger, 60. Lecavalier. Střely na branku: 18:30. Diváci: 18 603.
St. Louis - Los Angeles 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 11. Backes (Dvořák), 27. Stempniak, 32. Ručinský, 50. McClement, 60. Jackman (Dvořák) - 42. Kopitar, 44. D. Armstrong. Střely na branku: 22:25. Diváci: 10 390.
Phoenix - Edmonton 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 31. O. Nolan, 44. Y. Perreault - 20. Stoll, 28. Hemský, 59. Sýkora (Hemský). Střely na branku: 23:31. Diváci: 12 704.
Nashville - Buffalo 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Branky: 9. Erat, 44. Arnott - 1. a 58. Kotalík, 6. a 58. Pominville (u první Špaček), 36. a 38. Afinogenov, 26. Lydman (Novotný). Střely na branku: 31:36. Diváci: 16 616.
Florida - New York Rangers 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 44. Gratton (Olesz), 44. Horton, 52. Olesz - 20. Isbister (Rachůnek), 25. Jason Ward (Jágr, Průcha). Střely na branku: 36:32. Diváci: 17 556.
San Jose - Dallas 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Halpern, 27. J. Jokinen, 53. Morrow. Střely na branku: 20:26. Diváci: 17 496.
3.Colorado3417215111:9736
4.Minnesota331721494:9036