Sýkora pomohl gólem a přihrávkou Pittsburghu k výhře nad Rangers

PITTSBURGH

Český hokejista Petr Sýkora se v NHL podílel gólem a přihrávkou na vítězství Pittsburghu 3:0 nad lídrem Atlantické divize New Yorkem Rangers. Penguins tak zaznamenali první vítězství ve čtyřech dosavadních zápasech s Rangers v sezóně.

Sýkora si svou celkově sedmnáctou asistenci do statistik připsal v osmé minutě, kdy po jeho přihrávce otevřel skóre zápasu Chris Minard. Český útočník se sám střelecky prosadil ve 28. minutě, kdy při přesilové hře zvýšil na konečných 3:0 a zaznamenal sedmnáctý gól v sezoně.

Dvaatřicetiletý Sýkora byl díky dvěma bodům vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Lepší byl pouze brankář Penguins Marc-Andre Fleury, který kryl 33 střel a připsal si druhé čisté konto v sezoně.

Pittsburgh - New York Rangers 3:0 (2:0, 1:0, 0:0).
Branky: 8. Minard (Sýkora), 16. Kennedy, 28. Sýkora. Zásahy brankářů: Fleury 33/33 - Lunqvist 23/20. Diváci: 17 024.