Boston podlehl doma Clevelandu, Welsch dal 10 bodů

NEW YORK

Po více než sedmi letech podlehli basketbalisté Bostonu v NBA na své palubovce Clevelandu. Jiří Welsch odehrál při těsné porážce 96:98 pouze šestnáct minut, i když opět nastoupil v základní sestavě, a vstřelil deset bodů.

Boston měl šanci vynutit si prodloužení, ale jeho nejlepšího střelce Paula Pierce zablokoval při pokusu o vyrovnání deset sekund před koncem LeBron James.

Poté, co dal rekordních 43 bodů Detroitu, se James tentokrát spokojil s dvaceti, přidal však osm asistencí a v závěru předvedl důležitý obranný zákrok. "Takhle hraji, nenutím se do střelby," řekl devatenáctiletý talent.

"Jestli bude takhle pokračovat, bude pro soupeře těžké zdvojovat jeho obranu, protože pak dostává do výhodných pozici někoho jiného. A podle toho se poznají výjimeční hráči," chválil hvězdu svého týmu trenér Paul Silas. Díky Jamesovi bylo v Bostonu poprvé od zahajovacího utkání vyprodáno.

Washington zdolal v prodloužení Philadelphii

Co se nepovedlo Bostonu, zvládl Washington, který si vynutil prodloužení ve Philadelphii. Po předchozích třech výhrách ale nakonec stejně prohrál 114:116. Zápas rozhodl košem zároveň se sirénou Allen Iverson, jenž byl s 28 body nejlepším střelcem utkání. Hostům chyběl trenér Eddie Jordan, který musel do nemocnice kvůli krevní sraženině v noze. Asistent Mike O'Koren by ho měl zastoupit ještě v jednom utkání.

Vyrovnaný zápas se hrál také v Detroitu, kde obhájci titulu porazili Miami 78:77. Rozhodující koš dal sekundu před koncem Richard Hamilton. Celkem nasbíral 24 bodů stejně jako hvězda Miami Shaquille O'Neal, který přidal navíc 17 doskoků, ale na výhru to nestačilo. "Rozhodčí odpískali hodně diskutabilních věcí, například kroky. Ty já nikdy nedělám," řekl obrovitý pivot.

Seattle pojistil vedení

Seattle si pojistil vedení v NBA vítězstvím 92:76 nad New Jersey, i když jedna z jeho opor Rashard Lewis zápas nedohrála kvůli zranění ramene. "Proto jsme dobrý tým, kluci dokážou jeden druhého zastoupit," uvedl nejlepší střelec vítězů Ray Allen.

Minnesota, které opět chyběl pivot Michael Olowokandi potrestaný za incident v nočním podniku, zdolala Memphis 115:90. Na lavičce Grizzlies prožil nevydařenou premiéru v roli hlavního kouče dosavadní asistent Lionel Hollins, jenž nahradil Hubieho Browna, který odešel ze zdravotních důvodů. V týmu Minnesoty zářil Kevin Garnett, jenž vstřelil 26 bodů a doskočil 15 míčů.

Výsledky:
Dallas - Portland 92:83, Philadelphia - Washington 116:114 po prodl., Boston - Cleveland 96:98, Atlanta - Orlando 99:117, Detroit - Miami 78:77, Indiana - Charlotte 82:77, Minnesota - Memphis 115:90, Denver - San Antonio 75:89, Utah - Houston 90:80, Phoenix - New Orleans 95:86, Los Angeles Lakers - Sacramento 106:109, Golden State - Los Angeles Clippers 87:98, Seattle - New Jersey 92:79.