České tenistky válcují zbytek světa. Na druhé Rusky mají náskok téměř 15 tisíc bodů

Londýn

České tenistky po vítězném finále Fed Cupu zvýšily náskok v čele žebříčku. Před Ruskami, které o víkendu v Praze porazily 3:2 na zápasy, vedou o téměř 15 tisíc bodů.

Radost českého fedcupového týmu ze zisku trofeje.

Češky se vrátily na první místo žebříčku loni v dubnu po vítězství nad Itálií, jež je sesadila rok předtím. Právě Italky dokázaly od roku 2010 jako jediné tým kapitána Petra Pály ve Fed Cupu porazit, podařilo se jim to předloni v semifinále.

České tenistky z posledních čtrnácti zápasů vyhrály třináct a v neděli získaly čtvrtý titul během pěti let. V čele žebříčku mají 32 980 bodů, druhé Rusko 18 145, třetí je Itálie (15 580). Rumunsko, s nímž se Češky utkají v prvním kole příštího ročníku v únoru, je sedmé (5912,5).