Jacobsenová po libereckém "double" vyhrála i ve Falunu

FALUN

Norská běžkyně na lyžích Astrid Jacobsenová navázala na dvě vítězství z Liberce a vyhrála skiatlon Světového poháru ve švédském Falunu. V závodě na 15 kilometrů předstihla o bezmála šest sekund krajanku Marit Björgenovou, s níž před týdnem ve Vesci vyhrála sprint dvojic. Třetí dnes doběhla Finka Aino Kaisa Saarinenová.

Jednadvacetiletá Jacobsenová vyhrála individuální závod Světového poháru potřetí v kariéře a v průběžném pořadí seriálu vystřídala na druhém místě vítězku Tour de Ski Švédku Charlotte Kallaovou. Zároveň se výrazně přiblížila vedoucí Fince Virpi Kuitunenové, která v sobotu skončila dvanáctá.

SP Falun: skiatlon (7,5 km klasicky+7,5 km volnou technikou):
1. Jacobsenová 41:34,2, 2. Björgenová (obě Nor.) -5,9, 3. Saarinenová (Fin.) -14,3, 4. Valbusaová (It.) -14,9, 5. Hanssonová (Švéd.) -15,0, 6. Steiraová (Nor.) -17,9, 7. Ševčenková (Ukr.) -20,5, 8. Kowalczyková (Pol.) -25,3, 9. Stemlandová -26,8, 10. Eldenová (obě Nor.) -27,0, ...Janečková (ČR) nedokončila.