Superobří slalom ve Val Gardeně vyhrál Švýcar Feuz

VAL GARDENA

Třetí superobří slalom sezóny vyhrál v italské Val Gardeně Švýcar Beat Feuz a časem 1:21,51 vybojoval svůj druhý triumf ve Světovém poháru v kariéře. Na druhé místo odsunul o tři desetiny sekundy Američana Bodeho Millera, třetí skončil Nor Kjetil Jansrud.

Švýcarský lyžař Beat Feuz

Čtyřiadvacetiletý Feuz navázal na třetí místo ze stejné disciplíny z Beaver Creeku a posunul se na druhé místo průběžného pořadí celého seriálu i superobřího slalomu. V obou případech ztrácí jen na Nora Aksela Lunda Svindala, který dnes skončil čtvrtý s odstupem 0,69 sekundy na vítěze.

"Je to pro mě výjimečný triumf, protože jsem vyhrál před Bodem, který byl vždy mým idolem. Pozoroval jsem to celé seshora a přemýšlel, proč je odstup za ním tak velký. Pak jsem se soustředil, abych ze sebe vydal to nejlepší a trochu jsem překvapil sám sebe," řekl Feuz, který stanul na vrcholu poprvé od březnového sjezdu v Kvitfjellu.

Ve vedení byl dlouho Miller, který v úvodu sezony vyhrál v Beever Creeku po třech letech sjezd. Dnes nastavil výkonem 1:21,81 před ostatní zdánlivě nepřekonatelnou překážku. Jeho čas nejvíc ohrozili úřadující olympijský vítěz v super-G Svindal a Rakušan Hannes Reichelt, oba ale zaostali ve spodní části trati. Pak překvapil Švýcar Feuz jedoucí s číslem 26.

Amerického veterána Feuzův výkon nezaskočil. "Věděli jsme, že to přijde, není to žádné překvapení. Nemůžu být nespokojený, i když jsem nezajel perfektně," řekl Miller.

Závodníci v Itálii vyrazili na zkrácenou trať, protože organizátoři kvůli povětrnostním podmínkám a obavám z mlhy v horní části sjezdovky Saslong posunuli start o 250 metrů níž. "Zkrácení mi nehrálo do karet. Na delší trati bych měl malý bonus v tom, že bych mohl nabrat větší rychlost," litoval Miller.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):
Muži - superobří slalom:
1. Feuz (Švýc.) 1:21,51 2. Miller (USA) -0,30 3. Jansrud -0,44 4. Svindal (oba Nor.) -0,69 5. Franz (Rak.) -0,81 6. Keppler (Něm.) -0,84 7. Romar (Fin.) -0,86 8. Puchner -0,94 9. Scheiber -1,02 10. Kröll (všichni Rak.) a Hudec (Kan.) oba -1,13.
Průběžné pořadí SP (po 9 ze 44 závodů): 1. Svindal 384 b. 2. Feuz 360 3. Ligety (USA) 309 4. Miller 283 5. Cuche (Švýc.) a Hirscher (Rak.) oba 280 ...95. Krýzl (ČR) 2.
Průběžné pořadí super-G (po 3 z 8 závodů): 1. Svindal 230 2. Feuz 171 3. Cuche 121 4. Miller 119 5. Villeta (Švýc.) 118 6. Jansrud 100.