Virtuální Tour de France zahájil vítězně Jihoafričan Gibbons

4. července 2020 21:28 - Paříž

Žádný z favoritů skutečné Tour de France se neprosadil v úvodní etapě virtuální verze nejtěžšího etapového závodu. Online podnik na platformě Zwift zahájil vítězně Jihoafričan Ryan Gibbons a svému týmu NTT Pro Cycling zajistil pomyslný žlutý trikot.

 

@thall_coach, Twitter

Skutečná Tour de France začne kvůli koronaviru až 29. srpna. Virtuální verze se dnes zúčastnila i řada hvězd, například cyklokrosařský šampion Nizozemec Mathieu van der Poel skončil čtvrtý a olympijský vítěz Greg Van Avermaet z Belgie devátý.

Za Gibbonsem obsadili pomyslné stupně vítězů Kanaďan Pier-André Coté a Nico Schulz z Austrálie. Celkem se virtuální Tour účastní 23 týmů, z nichž drtivá většina následně absolvuje i skutečný závod.

Dnešní etapa Watopia měřila 36,4 km, další bude následovat v neděli a pak během dvou následujících víkendů ještě další čtyři. Na každou etapu mohou stáje vyslat jinou sestavu.

ČTK

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.