Rubriky:

Esport

Virtuální Tour de France zahájil vítězně Jihoafričan Gibbons

4. července 2020 21:28 - Paříž

Žádný z favoritů skutečné Tour de France se neprosadil v úvodní etapě virtuální verze nejtěžšího etapového závodu. Online podnik na platformě Zwift zahájil vítězně Jihoafričan Ryan Gibbons a svému týmu NTT Pro Cycling zajistil pomyslný žlutý trikot.

 

@thall_coach, Twitter

Skutečná Tour de France začne kvůli koronaviru až 29. srpna. Virtuální verze se dnes zúčastnila i řada hvězd, například cyklokrosařský šampion Nizozemec Mathieu van der Poel skončil čtvrtý a olympijský vítěz Greg Van Avermaet z Belgie devátý.

Za Gibbonsem obsadili pomyslné stupně vítězů Kanaďan Pier-André Coté a Nico Schulz z Austrálie. Celkem se virtuální Tour účastní 23 týmů, z nichž drtivá většina následně absolvuje i skutečný závod.

Dnešní etapa Watopia měřila 36,4 km, další bude následovat v neděli a pak během dvou následujících víkendů ještě další čtyři. Na každou etapu mohou stáje vyslat jinou sestavu.

ČTK

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.