Rubriky:

Národní liga

Hokejisté Slavie srovnali krok

23. března 2003 20:12 - PRAHA

Slavii se povedlo vyrovnat stav série, když oplatila Spartě sobotní porážku a zajistila si minimálně pátý zápas na svém ledě. "Byli jsme hodně aktivní dopředu, často se nutili do střelby a promítlo se to pozitivně do výsledku," přiznal asistent kouče vítězů Jiří Kalous.

 

Novinky s použitím ČTK

Sparta tentokrát střídala čtyři útoky, i když ji s pohmožděným stehenním svalem chyběl Paroulek. Slávisté vyrukovali s důraznějším pojetím, jenže častá vyloučení jim vzala možnost trvalého tlaku a z přesilovek se rodily největší příležitosti hosté.

Nejdříve zvonila tyčka po Havelkově teči Ptáčkovy dělovky a v 9. minutě rozhodčí dlouho studoval video než rozhodl, že puk po Nedvědově střele, kdy už sparťané jásali, neskončil v síti. Domácí se dokonce ubránili 48 sekund ve třech a odhodlali se k razantním průnikům před Břízu, jenže toho nepřekonal zblízka Sup a po prudkém nápřahu ani Duda.

Na druhé straně ve vyložené gólové pozici neuspěl Bělohlav a bezbrankový stav utkání, které stále víc připomínalo taktické šachy, zůstával i po druhé třetině. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, skvělé výkony obou brankářů předčily útočnou invenci soupeřů.

Hrdinou večera Sup

Nakonec se Slavia přece jen dočkala. Do návratu vyloučeného Jiruše zbývalo 17 sekund, když Sup tečoval do sítě Hejdovo nahození. První gól zápasu rozpoutal na ledě zběsilé tempo, najednou se hra už nekouskovala a před oběma brankami bylo hodně vzruchu.

"Znovu rozhodlo, kdo dal první gól. Tentokrát se štěstí přiklonilo ke Slavii, byli jsme ale slabší v útočné fázi," říkal asistent trenéra Sparty Kamil Konečný.

Domácí sice promarnili 67 vteřiny přesilovky pět na tři, ale výhru nakonec pečetili ve vlastním oslabení, kdy smutný hrdina utkání Jiruš na útočné modré přišel o puk a řítící se Sup nedal Břízovi šanci. Sparta se už tři minuty před koncem odhodlala k power play, chtěla tím umocnit svou přesilovku, ale Málek s 33 zásahy udržel čisté konto.

SLAVIA vs SPARTA 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
1. třetina
01:07 Slavia Novák (2 min - krosček)
02:53 Sparta Kratěna (2 min)
07:36 Slavia Duda (2 min - sekání)
08:19 Slavia Krátoška (2 min)
12:53 Slavia Duda (2 min - os. trest)
Sparta Nedvěd (2 min hrubost + 2 min os. trest)
19:35 Slavia Jaroš (2 + 2 min - os. trest)
Sparta Ujčík (2 min - os. trest)
Nedoma (2 min - os. trest)
2. třetina
33:30 Sparta Nedvěd (2 min - hákování)
35:47 Slavia Duda (2 min)
39:46 Sparta Jiruš (2 min)
3. třetina
41:27 Slavia Sup (Hejda, P. Kadlec) 1:0
46:57 Slavia Duda (2 min - hákování)
48:15 Sparta Nedvěd (2 min)
49:05 Sparta Broš (2 min - hákování)
53:02 Slavia Tomica (2 min - nedovolené bránění)
54:53 Slavia Sup (Kolařík) 2:0
56:55 Slavia Jaroš (2 min - hra vysokou holí)
Sparta oddechový čas

Ostatní statistiky
10 Vyloučení 10
1 Využití 0
Rozhodčí: Bolina, Havlík - Barvíř, Blümel. Diváci: 4323.

Stav série 1:1
1. Slavia vs Sparta 0:2
2. Slavia vs Sparta 2:0

Sestavy
Slavia:
Málek - P. Kadlec, Hejda, J. Novák, F. Kučera, Kolařík, Posmyk - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Šaffer, J. Beránek, Tomica - Hruška, Fadrný, Antoš - Duda, Krátoška, Sup - Sailer
Sparta:
Bříza - Nedvěd, Srdínko, Nedoma, Jan Hanzlík, F. Ptáček, Jiruš - Kratěna, Broš, Tomajko - Špaňhel, Leška, Bělohlav - Ujčík, Šimíček, Havelka - Zelenka, P. Martinec, Kubinčák

Druhé semifinále
Pardubice vs Třinec, stav série 1:1

Martin Kézr, Marek Burkert, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..