Köln - Hoffenheim 1:2Hoffenheim vyhrál v Kolíně po penaltě v osmé minutě nastavení

Berlín/Praha

Hoffenheim s českým fotbalistou Pavlem Kadeřábkem v základní sestavě vyhrál v předehrávce 11. kola německé ligy díky penaltě v osmé nastavené minutě 2:1 v Kolíně nad Rýnem. Tým s aktuálně nejlepší formou v soutěži si připsal už páté vítězství za sebou a v neúplné tabulce se posunul na druhé místo dva body za vedoucí Mönchengladbach.

Nováček Kolín nad Rýnem zůstal po osmé porážce v sezoně předposlední a hned po zápase ukončil smlouvu se sportovním ředitelem Arminem Vehem. Propuštění podle médií nejspíš nemine ani trenéra Achima Beierlorzera.

Kolín měl přitom zápas dobře rozehraný a od 34. minuty vedl po trefě Kolumbijce Jhona Córdoby. Hned tři minuty po přestávce však vyrovnal střídající Sargis Adamjan a v šesté nastavené minutě byl tento arménský reprezentant faulován v pokutovém území. Rozhodčí po konzultaci s videem nařídil penaltu, kterou proměnil Jürgen Locadia a zajistil Hoffenheimu v součtu s pohárem šestou výhru v řadě, což je nový klubový rekord.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:
Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 1:2 (34. Córdoba - 48. Adamjan, 90.+8 Locadia z pen.).