Německou bundesligu vyděsil kolaps fotbalisty

BERLÍN

Turecký fotbalista Ümit Özat z Kolína nad Rýnem zkolaboval v 27. minutě pátečního utkání německé ligy v Karlsruhe. Jednatřicetiletý obránce zůstal ležet několik minut bezvládně na hřišti, kde se mu dostalo první pomoci, a byl odnesen z trávníku.

Při ošetření v útrobách stadiónu se fotbalistovi vrátilo vědomí a byl schopen komunikovat. Poté byl převezen na vyšetření do místní nemocnice.

Otřesené hráče i diváky uklidnil po několika minutách hlasatel na stadiónu zprávou, že turecký hráč přišel k sobě. Rozhodčí pak nechal pokračovat v přerušeném utkání, Kolín zvítězil 2:0 díky brankám Novakoviče a Radua z druhého poločasu.

Özatův kolaps připomněl tragická úmrtí fotbalistů, kteří se podobně v průběhu zápasů zhroutili na hřišti a zemřeli na srdeční zástavu. O život takto v posledních letech přišli Kamerunec Marc-Vivien Foe, Španěl Antonio Puerta či Skot Phil O'Donnell.