Rubriky:

Německo

Babbel může bez licence trénovat Stuttgart jen do konce sezóny

16. prosince 2008 18:14 - FRANKFURT

Markus Babbel smí vést fotbalisty bundesligového Stuttgartu z pozice hlavního kouče pouze do konce sezóny. Na základě úterního prohlášení svazu i ligové komise nedostane další výjimku a musí si do budoucna obstarat trenérskou licenci.

Svaz v úterý potvrdil, že nepovolí ani zkrácený trenérský kurz či jiné úlevy pro bývalé profesionály a zasloužilé reprezentanty, mezi něž mistr Evropy z roku 1996 patří.

Stuttgart po pětizápasové sérii bez vítězství odvolal na konci listopadu kouče Armina Veha a mužstvo od té doby vede Babbel společně s dosavadním asistentem Rainerem Widmayerem. Nyní bude muset šestatřicetiletý bývalý hráč znovu usednout do školních lavic, jinak o práci bundesligového trenéra přijde.

"Rozhodnutí svazu plně akceptujeme. Zároveň by se ale mělo zvážit, zda nejsou předpisy proti principu svobodné volby povolání," argumentoval Horst Heldt, manažer klubu, v němž působí i český záložník Jan Šimák.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..